Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt.: „Ojcowie Niepodległości"

Na skwerze w Ostrowie dostępna jest plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt.: „Ojcowie Niepodległości". Ekspozycja prezentuje wydarzenia historyczne i liderów walki o niepodległą Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

Jacek Róg – Zastępcą Wójta Gminy Ostrów

Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg mianował dzisiaj Jacka Roga swoim zastępcą. Nowy pełnomocnik w zakresie swoich obowiązków będzie miał m.in. zarządzanie referatem ochrony środowiska, jednostkami organizacyjnymi (ZOJO, GOPS, GCKiS oraz Gminna Biblioteka w Ostrowie). Jacek Róg przez ostatnie dziesięć lat był Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostrów

W sobotę, 9 marca na hali sportowej w Skrzyszowie odbył się Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Ostrów zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce. Do zmagań przystąpiło osiem drużyn z gminy Ostrów oraz gościnnie zawodnicy z drużyny Cukrownia Ropczyce. Po zaciętej walce najlepszą drużyną okazali się zawodnicy z Woli Ocieckiej.

XIV Memoriał Rafał Kmiecia w Kozodrzy

We wtorek, 12 marca 2019 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kozodrzy rozegrany został już po raz czternasty piłkarski Memoriał im. Rafała Kmiecia. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Ostrów rywalizując w turnieju piłki nożnej halowej przypomnieli w ten sposób osobę tragicznie zmarłego Rafała z Kozodrzy.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bliźnie

W niedziele, 3 marca 2019 odbyła się VII edycja wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to największy bieg pamięci, gdzie podczas tej edycji dokładnie w 365 miejscowościach w kraju i za granicą wzięło udział około 75 tys. biegaczy. W naszej gminie uczestników było blisko 350, a start i meta biegu zlokalizowana była w Parku Historycznym Blizna.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu