Rocznica nadania szkole w Skrzyszowie imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wdzięczni za dotychczasową pomoc i wsparcie naszego patrona, ale także z ogromną nadzieją pokładaną w jego osobie, co do przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej uczciliśmy Ks. Jerzego uroczystą mszą św. i okolicznościową akademią.
Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Ks. Mieczysława Malińskiego: Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.

Misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie

W sobotę, 14 października 2017 na stadionie w Ostrowie odbyło się misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie, które zostało przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Młodzieżowej Grupie Apostolskiej w Ostrowie. Na stadionie została przygotowana sceneria, która miała za zadanie przenieść licznie zgromadzoną widownię m.in. do Fatimy. Widzowie zgromadzeni podczas tego wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć m.in. wszystkie objawienia Matki Bożej (począwszy do majowego do październikowego) czy zamach na papieża Jana Pawła II.

Dzień Patrona Szkoły i otwarcie boiska sportowego

Końcem września uczniowie z gronem pedagogicznym z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ociece wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu odbyło się również oficjalne otwarcie boiska sportowego, które zostało zrealizowane przy wsparciu firmy Cargill. Dzieci i młodzież oprócz czasu wolnego od nauki miała również możliwość skorzystania w tym dniu z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

VI Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie

7 października odbył się już po raz szósty Rowerowy Rajd Ludzi Pracy organizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrzyszowie Andrzeja Ziajora. Od godziny 9:30 zaczęli zjeżdżać się na plac szkolny rowerzyści, z naszej miejscowości, z sąsiednich wiosek, ale także m.in. z Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska, aby się zarejestrować i odebrać numer startowy. O godzinie 10:20 dyrektor Zespołu przywitał przybyłych i przypomniał ideę rajdu, który corocznie upamiętnia rocznicę nadania Szkole Podstawowej imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Kozodrza najlepsza na powiatowych zawodach OSP!

W sobotę, 23 września 2017 w Ropczycach odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wystartowało łącznie 23 drużyny w tym 8 kobiecych a najlepszymi okazały się drużyny (kobieca i męska) z OSP Kozodrza.

Nasza gmina podczas tych zawodów była reprezentowana przez 4 drużyny męskie (OSP Kozodrza I, OSP Kozodrza II, OSP Wola Ociecka, OSP Kamionka) oraz 3 kobiecie (OSP Kozodrza, OSP Ostrów, OSP Kamionka). Były to drużyny, które 9 września 2017 podczas gminnego etapu miały najlepsze wyniki.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu