W środę, 31 maja 2017 miały miejsce ćwiczenia ewakuacyjne budynku w którym znajduje się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza oraz Publiczne Gimnazjum w Ostrowie. Po zakończeniu ćwiczeń, które miały za zadanie sprawdzenie i udoskonalenie działań jednostek OSP z terenu Gminy Ostrów strażacy zaprezentowali swoje pojazdy gaśnicze ewakuowanym dzieciom i młodzieży.

Gminne ćwiczenia jednostek OSP rozpoczęły sie wraz z telefonicznym zgłoszeniem dyrektor szkoły o rzekomym płonącym budynku szkoły. W czasie gdy jednostki straży otrzymały informacje i dojeżdżały na miejsce to pedagodzy wraz z obsługą szkoły musieli przeprowadzić  ewakuację uczniów i innych osób, które znajdowały się w tym czasie w budynku.

Część strażaków wyposażonych w aparaty tlenowe weszło do zadymionego budynku i wydostało rannych aby następnie inni mogli udzielić im pierwszej pomocy. Inni strażacy w tym czasie próbowali zabezpieczyć miejsce akcji oraz ugasić budynek a następnie go oddymić.

Cała akcja miała a zadanie wyuczyć w pracownikach szkoły, dzieciach jak sie zachować na przyszłość w takiej sytuacji a strażacy mogli poznać budynek jak i drogi ewakuacji. Po zakończeniu całe działania zostały podsumowane na spotkaniu. Tego typu ewakuacje są organizowane corocznie i w każdym roku w innej placówce oświatowej.

Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu