29 listopada 2017 odbyło się pierwsze w naszej gminie spotkanie na którym dyskutowano o pomysłach i doświadczeniach w tworzeniu i prowadzeniu podmiotów ekonomicznych.Wśród zaproszonych gości na tym spotkaniu była m.in. Dagmara Preisner – zastępca burmistrza Strzyżowa, która opowiadała w jaki sposób ich miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi i czy im się to opłaca.

Na spotkaniu była również obecna Aneta Englot – wiceprezes Zarządu Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych w Warszawie, która przedstawiła spółdzielnie, która sama założyła i prowadzi już ponad 10 lat. Oprócz tego przedstawiono również projekt z którego obecnie można uzyskać nawet 245 tys. zł na utworzenie i rozwój przedsiębiorstwa społecznego (więcej na ten temat można znaleźć na stronie http://www.wsparcie.es/).

Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu