Dnia 19 maja po raz czwarty odbył się Majowy Turniej Zapaśniczy w Skrzyszowie, który został zorganizowany przez UKS „Orzeł” Skrzyszów oraz Szkołę Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie. W turnieju wzięło udział około 45 zawodników i zawodniczek. Ostatecznie drużynowo najlepsza okazała się drużyna UKS „Orzeł” Skrzyszów, drugie miejsce wywalczył UKS „Orlęta” Kamień, a trzecie miejsce zajęła drużyna ze SP nr 9 w Dębicy.

Turniej rozpoczął prezes UKS Orzeł Skrzyszów - Ireneusz Perlik, który przywitał wszystkich zgromadzonych uczestników oraz kibiców. Na trybunach zasiedli m.in. p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg, dyrektor ZOJO w Ostrowie - Bogusław Wójcik, p.o. Dyrektor GCKiS w Ostrowie – Jadwiga Łomnicka, dyrektor szkoły z Woli Ocieckiej Artur Skubis, radny z Kozodrzy  Zenon Stachnik, radni ze Skrzyszowa - Grzegorz Guzek i Anna Książek - Pięta, sołtys sołectwa Skrzyszów - Andrzej Budzik, sołtys sołectwa Wola Ociecka - Wiesław Ignac, sponsor grawertonów Mariusz Jodłowski, przewodnicząca Rady Rodziców Alina Ciempa oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie - Andrzej Ziajor i sekretarz UKS „Orzeł” Skrzyszów Marzena Sokołowska – Andreasik. Zawody sędziował sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Tomaszewski, co dodatkowo podniosło rangę naszego turnieju.

Po podliczeniu punktacji okazało się, że bezkonkurencyjny był skrzyszowski UKS „Orzeł” przed drużyną UKS „Orlęta” Kamień. Gratulujemy zawodnikom
i trenerowi Dariuszowi Łukaszewskiemu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Bielański, a najlepszą zawodniczką Patrycja Jakson z UKS „Orzeł” Skrzyszów.

Wszyscy zawodnicy bardzo angażowali się w walkę na macie. Dzięki takiej sportowej postawie turniej był pełen emocji dla zawodników i kibiców.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i fundatorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy służyli pomocą w organizacji naszego turnieju zapaśniczego.

Wyniki indywidualne naszych zapaśników:
Jakub Kania – I miejsce w kategorii wagowej 75 kg
Jakub Warunek – II miejsce w kategorii wagowej 38 kg
Kacper Fryz – III miejsce w kategorii wagowej 48 kg
Sebastian Bielański – I miejsce w kategorii wagowej 65 kg
Filip Kłusek – III miejsce w kategorii wagowej 38 kg
Andrzej Bielański – I miejsce w kategorii wagowej 40 kg
Patrycja Jakson – I miejsce w kategorii wagowej 70 kg
Klaudia Dereń – II miejsce w kategorii wagowej 70 kg
Eliza Potwora – III miejsce w kategorii wagowej 70 kg
Wiktoria Opiela – III miejsce w kategorii wagowej 40 kg
Karina Opiela – I miejsce w kategorii wagowej 50 kg
Karolina Wójcik – II miejsce w kategorii wagowej 50 kg
Sergio Myszkowski – II miejsce w kategorii wagowej 75 kg
Marcin Bielański – II miejsce w kategorii 65 kg

Tekst: Barbara Budzik / Foto: Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu