Uroczyste obchody jubileuszu 60–lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Ocieckiej odbyły się w niedzielę 26 czerwca 2016. Był czas na przedstawienie rysu historycznego jednostki, wspomnienie zmarłych druhów ale również wręczenie odznaczeń dla obecnych członków jednostki.


    Pierwszym punktem uroczystości była msza święta w kościele parafialnym w Ociece p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie msze koncelebrował ksiądz proboszcz Jan Gaworczyk. Druhowie i druhny ze wszystkich jednostek OSP z naszej gminy oraz zaproszeni goście modlili się w intencji "Druhów Strażaków z jednostki OSP Wola Ociecka".
    Po mszy świętej wszyscy udali się do Domu Strażaka w Woli Ocieckiej, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Piotr Cielec - Wójt Gminy Ostrów i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ostrowie, Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Rzeszowie - Władysław Tabasz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach - Jacek Róg  a władze Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego reprezentowała Członek Zarządu - Dorota Sędłak.     Przedstawiono m.in. historię jednostki OSP oraz wspomniano druhów, którzy byli związani z tą jednostką a już odeszli na wieczną służbę. Bardzo ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Z rąk m.in. Władysława Tabasza medale i odznaczenia otrzymali:

Złoty znak związku

 • dh Tadeusz Kalita

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa

 • dh Józef Kędzior
 • dh Bogdan Kogut
 • dh Stanisław Powrózek

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa

 • dh Leszek Napora
 • dh Grzegorz Kalita

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa

 • dh Mariusz Niewiadomski
 • dh Robert Gawryś
 • dh Kamil Myszkowski
 • dh Arkadiusz Szczepanek
 • dh Kamil Kośniowski
 • dh Mateusz Szczepanek

Odznakę Strażak Wzorowy

 • dh Zbigniew Kobos
 • dh Dominik Kobos
 • dh Mateusz Ignac
 • dh Janusz Ferfecki
 • dh Patryk Kędzior
 • dh Dawid Moskal
 • dh Jan Wojtaszek

Odznakę za wysługę lat

 • dh Stanisław Malikowski (50 lat)
 • dh Józef Kędzior (45 lat)
 • dh Józef Nogaj (40 lat)
 • dh Jan Szczepanek (30 lat)
 • dh Jan Wojtaszek (25 lat)
 • dh Grzegorz Kalita (20 lat)
 • dh Leszek Napora (15 lat)
 • dh Robert Gawryś (15 lat)
 • dh Mariusz Niewiadomski (10 lat)
 • dh Mateusz Szczepanek (10 lat)
 • dh Arkadiusz Szczepanek (10 lat)
 • dh Kamil Kośniowski (10 lat)
 • dh Kamil Myszkowski (10 lat)
 • dh Mateusz Ignac (10 lat)
 • dh Patryk Kędzior (10 lat)
 • dh Dawid Moskal (10 lat)
 • dh Zbigniew Kobos (5 lat)
 • dh Janusz Ferfecki (5 lat)
 • dh Dominik Kobos (5 lat)
 • dh Dawid Napora (5 lat)

http://aboutmedsonline.com http://insomniameds365.com

    Po wręczeniu odznaczeń i medali przyszedł czas na przemowy zaproszonych gości, którzy w ciepłych słowach gratulowali pięknej uroczystości i wszystkich lat istnienia jednostki. Warto również dodać, że m.in. dh Tadeusz Kalita, który otrzymał Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, czyli najwyższe odznaczenie Związku OSP RP otrzymał również pamiątkowe statuetki z rąk Doroty Sędłak, Jacka Roga oraz kryształowe serce w podziękowaniu za bezinteresowną działalność i 50 lat pracy na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Ocieckiej i lokalnego środowiska od Wójta Gminy Ostrów Piotra Cielec i przewodniczącego Rady Gminy w Ostrowie Józefa Bajora. Na ręce Mariusza Niewiadomskiego obecnego prezesa jednostki OSP Wola Ociecka zostały również przekazane listy gratulacyjne od lokalnych polityków i samorządowców. Na zakończenie prezes podziękował za pomoc w przygotowaniu uroczystości i przede wszystkim za bardzo dobrą współpracę przez wszystkie lata istnienia jednostki.
    Po części oficjalnej dla zaproszonych gości i mieszkańców odbyły się m.in. gry i zabawy dla najmłodszych przygotowane przez Szkołę Podstawową w Woli Ocieckiej oraz GCKiS w Kamionce a także występy lokalnych zespołów. Wieczorem dla wszystkich odbyła się zabawa taneczna z zespołem Dystans.

Mateusz Surman

Więcej zdjęć na

galeria.gminaostrow.eu

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu