W dniu 30.06.2016 r. została zorganizowana wycieczka krajoznawcza w Pieniny dla najlepszych uczniów kl. V i VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjów z terenu Gminy Ostrów. W wycieczce brali udział uczniowie, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali najwyższą średnią ocen.

50 uczniów przy pięknej pogodzie mogło zwiedzić ten piękny zakątek naszego kraju. Po przyjeździe w Pieniny uczniowie odbyli godzinny spacer przepięknym Wąwozem Sobczańskim, skąd podziwiali szczyty Trzech Koron. Zwiedzanie wąwozu stanowiło wielką frajdę, gdyż mogliśmy odprężyć się na łonie natury oraz pooddychać świeżym górskim powietrzem. Następnie pojechali do Niedzicy, gdzie zwiedzali zamek „Dunajec”- jeden z najciekawszych obiektów w polskiej części Spisza. Uczniowie zwiedzali komnaty na zamku górnym i średnim, więzienie, w którym podobno więziony był Janosik, dziedziniec ze studnią o głębokości ponad 60 m oraz zamek dolny. Z dwóch punktów widokowych zamku rozciąga się wspaniały widok na okolicę: Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie , zaporę, zamek Czorsztyński a nawet Tatry. Po wyjściu z zamku zwiedziliśmy również wozownię prezentującą zabytkowe pojazdy konne.

Następnie odbyli rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim, co było dużą atrakcją dla uczniów. Dodatkową atrakcją dla młodszych uczniów był basen z kulami wodnymi na przystani w Czorsztynie.

Zbliżała się pora obiadowa, więc pojechaliśmy na obiad do karczmy „U Polowacy” w Szczawnicy.

Po obiedzie wyruszyli spacerem wzdłuż potoku Grajcarek do stacji kolejki linowej na Palenicę. Wjazd kolejką dostarczył uczniom dużo emocji, a na szczycie podziwiali zapierające dech w piersiach na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą. Po zjeździe z Palenicy odbyli spacer do Parku Zdrojowego w Szczawnicy. Po krótkim odpoczynku przy fontannie w parku Zdrojowym w Szczawnicy wyruszyli w drogę powrotną, aby zdążyć na mecz ćwierćfinałowy ME Polska- Portugalia.

Piękna pogoda, dobra atmosfera wśród uczestników, ciekawy program dostarczył niezapomnianych wrażeń z wycieczki. Należy dodać, że wycieczka została sfinansowana z pieniędzy zebranych podczas IX Balu Charytatywnego w Kamionce.

SP Kamionka

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu