W czwartek, 6 kwietnia 2017 w Domu Strażaka w Ostrowie miały miejsce Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazja. Wszyscy  uczestniczy bez względu na wiek musieli się wykazać bardzo dobrą znajomością przepisów przeciwpożarowych oraz historią i tradycją straży pożarnej. Jak co roku poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany.


Grzegorz Ożóg, który p.o. Wójta Gminy Ostrów wyraził bardzo duże uznanie dla wszystkich startujących a dla najlepszych uczestników ufundował specjalne nagrody. Wójt wspólnie z Adamem Grybosiem, Komendantem Gminnych OSP i Iwoną Kozłowską, Sekretarzem Gminnego Zarządu OSP wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Warto dodać, że została również wręczona nagroda dla najmłodszego uczestnika turnieju a otrzymał ją Patryk Bieś z Kozodrzy, który mając 7 lat wykazał się bardzo dużą wiedzą pożarniczą...

Z obu kategorii, osoby zajmujące pierwsze dwa miejsca będą reprezentowały naszą gminę w kolejnym, powiatowym etapie turnieju. Ten odbędzie się 26 kwietnia w Czarnej Sędziszowskiej.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:
1. Kacper Kot (SP Kozodrza)
2. Kamil Żuchowski (SP Wola Ociecka)
3. Marcelina Marć (SP Ocieka)

Szkoły gimnazjalne:
1. Aleksandra Skiba (PG Ostrów)
2. Filip Niedzielski (PG Ostrów)
3. Ola Nędza (PG Ostrów)

tekst i foto: Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu