W dniach 20-21 maja 2017 w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowy Folwark Cyziówka w Kamionce odbyła się X Jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Do Kamionki według organizatorów miało przyjechać blisko dwa tysiące psów a honorowany patronat nad imprezą objął m.in. p.o. Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg.

Podczas tych dwóch dni miłośnicy psów oraz zgromadzeni widzowie nie mogli się nudzić bo organizatorzy o wszystko zadbali tak aby na terenie ośrodka cały czas coś się działo. Można było oglądać wystawy towarzyszące tj. VIII Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich, IV Krajowa Wystawa Grupy IX FCI czy IV Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich a oprócz tego była również dostępna wystawa trofeów myśliwskich czy zwiedzający mogli spróbować potraw z dzika.

Do tegorocznej wystawy  zgłoszono ponad  1900  psów,  183  ras,  z  12  krajów,  1300  wystawców. Przyjechały psy z całej Polski a także z Czech, Ukrainy, Słowacji, Rosji, Finlandii, Szwecji, Niemiec  czy Białorusi. Z rzadkich  ras jakie mogliśmy zobaczyć na wystawie to m.in.: broholmera, barbeta, suomenlapinkoira, kooikerhondje, lagotto romagnolo, łajkę zachodniosyberyjską, thai Ridgeback Doga, porcelaine, puli.

Na wystawie nie zabrakło również przedstawicieli naszych pięciu rodzimych ras polskich: polskiego owczarka podhalańskiego,  polskiego owczarka nizinnego,  charta polskiego,  ogara polskiego i gończego polskiego.  Dla nich  puchary ufundował i wręczył p.o. Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg.  Równie cenne  puchary dla  najpiękniejszych    psów   wystawy   ufundowali:   Marszałek   Województwa   Podkarpackiego oraz Starosta i Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

url link

Mateusz Surman

Pierwszy dzień wystawy:

 

 

Drugi dzień wystawy:

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu