W niedziele, 25 czerwca 2017 na kompleksie sportowym w Ostrowie odbył się III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Ojca, który został zorganizowany przez Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Ostrowie. Wysoka temperatura nie przeszkodziła i na to wydarzenie przybyło dużo mieszkańców naszej gminy jak i gości z innych miejscowości.

Oficjalne rozpoczęcie festynu przeprowadził p.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, który uczestniczył w tym wydarzeniu wraz z żoną i dziećmi. Dla wszystkich zgromadzonych organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i zarazem bezpłatnych atrakcji. Można było skorzystać i wziąć udział w m.in. konkursie łuczniczym, sprawdzić się na strzelnicy ASG, poskakać i pozjeżdżać na przygotowanych dmuchanych zjeżdżalniach czy skorzystać z malowania twarzy. Oprócz tego można było zobaczyć występ mażoretek, pokaz strażacki z symulacją wypadku oraz podnoszenia ciężarów czy wziąć udział w zabawach animacyjnych.

Komisariat Policji w Ropczycach miał specjalne stanowisko, gdzie można było usiąść za kierownicą samochodu i motocykla policyjnego a od samych policjantów dowiedzieć się jak wygląda ich praca. Dla miłośników motoryzacji była również prezentacja nowoczesnych samochodów ciężarowych, motocykli oraz pojazdów zabytkowych. Wieczorem odbył się występ grupy kabaretowej oraz podsumowano festyn wraz z atrakcjami cegiełkowymi. Warto wiedzieć, że podczas tego festynu zbierano również cegiełki na zakup obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do kościoła w Ostrowie.

Punktualnie o godz. 21 odbył sie uroczysty Apel Jasnogórski wraz z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej, którą nieśli strażacy w asyście dzieci i młodzieży. Modlitwę poprowadził ks. Józef Rusnarczyk, proboszcz z Parafii Rzymsko-Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie.

W festynie wzięli udział m.in. Kazimierz Moska - Poseł na Sejm RP oraz Bernadeta Frysztak - Wicestarosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego. Partnerami festynu byli: Gmina Ostrów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce, Starostwo Powiatowe w Ropczycach oraz OSP Ostrów.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu