26 sierpnia 2017 w Kamionce wystartowały XI eliminacje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty, w których w ubiegłą sobotę wystartowało łącznie ponad 600 uczestników. Niektórzy maratończycy mimo iż wysokiej temperatury a później również obfitego deszczu przejechali ponad 80 kilometrową trasę zlokalizowaną na terenie gmin: Niwiska, Dębica i oczywiście Ostrów.

Nasza gmina wspólnie z władzami samorządowymi gminy Dębica i gminy Niwiska oraz władzami Cyklokarpat organizowała Maraton Rowerowy Cyklokarpaty. Oficjalny start oraz przywitanie uczestników dokonał p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg wraz z dyrektorem GCKiS w Kamionce - Przemysławem Łagowskim. Jak się okazało była to impreza sportowa na naprawdę dużą skalę, ponieważ na starcie na polu biwakowym w Kamionce zgłosiło się ponad 600 zawodników i to nie tylko z Polski ale również z zagranicy.

Maratończycy przy zapisie wybierali trasę w której chcieli rywalizować, ponieważ były trzy różne trasy dla dorosłych, które miały inną długość a także stopień trudności.  Trasa Hobby liczyła – 27 km, Mega – 62 km i Giga – 82 km. Warto również dodać, że w większości trasy przebiegały przez tereny piaszczyste i leśne a więc z pewnością przejechanie tylu kilometrów w takich warunkach pogodowych nie było łatwe. Oprócz tego dla najmłodszych zawodników, którzy dopiero zaczynają jeździć na rowerze była przygotowana również mała trasa przy zalewie w Kamionce. 

Ubiegłoroczne eliminacje rozpoczynały się w Pustkowie Osiedlu, obecne na polu biwakowym w Kamionce a za rok jeśli wszystko dobrze pójdzie to rowerzyści wystartują z gminy Niwiska, gdzie będą mieli do pokonania podobną trasę zlokalizowaną również w naszej gminie.

Mateusz Surman

 

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu