W czwartek, 7 września 2017 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie przyjechał Naukobus, czyli nowoczesne mobilne laboratorium z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci i młodzież nie tylko ze Skrzyszowa ale również z terenu całej gminy mogły zobaczyć wystawę ponad dwudziestu eksponatów, które można było dotknąć i samemu przetestować.

Poprzez łączenie nauki i zabawy zwiedzający wystawę mogli przeprowadzić różnego rodzaju doświadczenia z zakresu fizyki a także poznać tajniki ludzkiego organizmu oraz wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy.


Naukobus w powiecie ropczycko-sędziszowskim  odwiedził tylko dwie miejscowości a mianowicie Skrzyszów oraz dzień później był również w Czarnej Sędziszowskiej, dlatego cieszymy się, że to właśnie uczniowie z naszej gminy mogli uczestniczyć w tej wystawie.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu