W sobotę, 14 października 2017 na stadionie w Ostrowie odbyło się misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie, które zostało przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Młodzieżowej Grupie Apostolskiej w Ostrowie. Na stadionie została przygotowana sceneria, która miała za zadanie przenieść licznie zgromadzoną widownię m.in. do Fatimy. Widzowie zgromadzeni podczas tego wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć m.in. wszystkie objawienia Matki Bożej (począwszy do majowego do październikowego) czy zamach na papieża Jana Pawła II.

Warto również dodać, że to blisko aż 60 osób było zaangażowanych w stworzeniu tego misterium. Oprócz nauczenia się swojej roli przez aktorów, przygotowania odpowiednich strojów to również sporo pracy włożono w przygotowaną inscenizację. Specjalnie został wybudowany m.in. kościół, budynek więzienia czy miejsce objawień Matki Bożej.

Reżyserem całego przedsięwzięcia był ksiądz Józef Makowski z Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie, który na zakończenie otrzymał od aktorów i p.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożóg podziękowanie oraz symboliczną statuetkę za zaangażowanie i poświęcenie przy przygotowaniu tego misterium.

Mateusz Surman

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu