29 listopada 2017 odbyło się pierwsze w naszej gminie spotkanie na którym dyskutowano o pomysłach i doświadczeniach w tworzeniu i prowadzeniu podmiotów ekonomicznych.Wśród zaproszonych gości na tym spotkaniu była m.in. Dagmara Preisner – zastępca burmistrza Strzyżowa, która opowiadała w jaki sposób ich miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi i czy im się to opłaca.

Na spotkaniu była również obecna Aneta Englot – wiceprezes Zarządu Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych w Warszawie, która przedstawiła spółdzielnie, która sama założyła i prowadzi już ponad 10 lat. Oprócz tego przedstawiono również projekt z którego obecnie można uzyskać nawet 245 tys. zł na utworzenie i rozwój przedsiębiorstwa społecznego (więcej na ten temat można znaleźć na stronie http://www.wsparcie.es/).

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu