Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" przeszedł w sobotę, 6 stycznia 2018 przez Skrzyszów już po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Tego typu Jasełka według ogólnopolskiej Fundacji Orszak Trzech Króli były w tym roku organizowane w 660 miejscowościach w Polsce i za granicą. Pierwszym punktem uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji znanej też jako święto Trzech Króli była uroczysta msza święta celebrowana przez proboszcza parafii Skrzyszów - ks. Mariusza Nosala. Po mszy a przed wyruszeniem w trasę wszyscy zgromadzeni otrzymali korony, naklejki oraz śpiewniki i zostali przydzielenie do trzech różnych grup reprezentujących różne kraje i królów.

W barwnym pochodzie uczestniczył m.in. p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg wraz z małżonką a swoje role odegrali między innymi radni gminy Ostrów: Anna Książek-Pięta i Grzegorz Guzek a także sołtys sołectwa Skrzyszów - Andrzej Budzik. W trakcie przemarszu odegrane zostały scenki m.in. u Heroda z odczytaniem edyktu Cezara Augusta, następnie w gospodzie, kiedy to Józef i Maryja szukają schronienia, później była scena walki dobra ze złem i odtworzenie pokłonu Trzech Króli. Uczestnicy Orszaku zostali również zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy „Bóg się rodzi” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczny Orszak był organizowany już po raz czwarty na terenie naszej gminy i miejscowości Skrzyszów. Tego typu Jasełka według ogólnopolskiej Fundacji Orszak Trzech Króli były w tym roku organizowane w 660 miejscowościach w Polsce i za granicą.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu