W dniu 1 maja w Pustkowiu-Osiedlu odbyły się po raz kolejny otwarte Mistrzostwa Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo-Wschodniej zorganizowane przez Stowarzyszenie MTiCH w Opolu przy współpracy Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Patronat honorowy objął wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz.

W tych mistrzostwach wzięły udział nasze dziewczęta z zespołu Anturja w składzie:

 • Kadetki w kat. Flaga: Amelia Stec, Martyna Szędzioł, Lena Dęborowska, Alicja Kania, Zuzanna Warunek, Magdalena Bachórz, Oliwia Cudecka, Laura Dwojak, Antonina Dwojak, Wiktoria Stachnik, Katarzyna Kurgan
 • Juniorki w kat. Pom-Pom: Paulina Bukowska, Kamila Borowiec, Natalia Kipa, Natalia Kłusek, Wiktoria Kłusek, Izabela Pachoł, Justyna Zegar, Aleksandra Kuraś, Zuzanna Bachórz, Judyta Rusin, Natalia Potwora, Gabriela Potwora
 • Formacja Seniorki w kat. Pom-Pom: Klaudia Pachoł, Kamila Fryz, Zuzanna Paruch, Wiktoria Kret, Martyna Zegar, Patrycja Balicka
 • Formacja Seniorki w kat. Buława
 • Formacja Anturja Plus w kat. Pom-Pom: Dominika Fryz, Katarzyna Rymut, Kinga Bieś, Mariola Rymut, Klaudia Pachoł
 • Duo: Zuzanna Bachórz, Paulina Bukowska – juniorki, kat. Pom-Pom
 • Duo: Natalia Potwora, Natalia Kipa – juniorki, kat. Pom-Pom
 • Solo: Magdalena Bachórz – kadetki, kat. Pom-Pom
 • Solo: Zuzanna Bachórz – juniorki, kat. Pom-Pom
 • Solo: Zuzanna Paruch – seniorki, kat. Buława
 • Solo: Katarzyna Rymut – seniorki, kat. Flaga

Zespół Anturja zdobył następujące miejsca:

 • Kadetki – I miejsce i Puchar
 • Juniorki – III miejsce i Puchar
 • Formacja Seniorki Buława – I miejsce – złote medale
 • Formacja Seniorki Pom-Pom – I miejsce – złote medale
 • Formacja Anturja Plus – I miejsce – złote medale
 • Solo Flaga Seniorki- Katarzyna Rymut – III miejsce i medal
 • Solo Buława Seniorki – Zuzanna Paruch – V miejsce (na 7 zawodniczek)
 • Solo Pom-Pom Kadetki – Magdalena Bachórz – III miejsce i medal (na 11 zawodniczek)
 • Solo Pom-Pom Juniorki – Zuzanna Bachórz – I miejsce i złoty medal
 • Duo Pom-Pom Juniorki – Zuzanna Bachórz i Paulina Bukowska – I miejsce i złote medale
 • Duo Pom-Pom Juniorki – Natalia Potwora i Natalia Kipa – VI miejsce (na 11 duetów)

Słowa uznania i podziękowania dla tych dziewcząt, które zajęły I czy III miejsca, zarówno zespołowo jak też indywidualnie. To dla Was ogromna satysfakcja zdobyć I czy III miejsce wśród kilku czy nawet kilkunastu uczestniczek w danej kategorii. Ale też trzeba tutaj docenić te dziewczęta, które w swoich indywidualnych występach znalazły się tuż za podium, ale ich V czy VI pozycja wśród kilkunastu zawodniczek to również wielka satysfakcja i duży wkład w rozwój zespołu, w budowanie jego wizerunku nie tylko na szczeblu lokalnym ale też ogólnopolskim.

Każda z Was włożyła swoją cząstkę, swój wysiłek w te mistrzostwa, każda z Was zasługuje na pochwałę, każda z Was powinna czuć satysfakcję z dobrze wypełnionego zadania i zrealizowania w 100% celu jaki został przed Wami postawiony. Wielkie dla Was wszystkich brawa.

Pokazałyście, że możecie rywalizować z dużymi ośrodkami, z dużymi zespołami, a nasza mała miejscowość Skrzyszów, nasza niewielka gmina Ostrów może być dzięki Wam rozpoznawalna, wielka i dumna.

Dziękujemy za to również tym dziewczętom z innych miejscowości, m.in. z Paszczyny, które są w naszym zespole Anturja.

Słowa podziękowania i gratulacje dla instruktorki Katarzyny Rymut za ciekawe choreografie i właściwe, na wysokim poziomie przygotowanie zespołu do mistrzostw.

Zespół Anturja składa gratulacje mażoretkom z Pustkowa-Osiedla i ich instruktorkom za ich sukcesy podczas mistrzostw.

SP Skrzyszów

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu