26 maja 2018 roku, był szczególnym dniem dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozodrzy. Obchodziliśmy uroczyście 45-lecie powstania Przedszkola im. Wandy Chotomskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan wójt Grzegorz Ożóg, Pan Jacek Magdoń, radny sejmiku województwa podkarpackiego, przedstawiciel zarządu powiatu Pan Marian Dwojak, samorządowcy z Kozodrzy oraz wszyscy dyrektorzy szkół z terenu gminy Ostrów.

Podobnie jak w roku otwarcia (w 1973) dzisiaj przedszkole ma pod swoją opieką pięćdziesięcioro dzieci. Dorobek placówki to praca wielu osób – grona pedagogicznego, rodziców, przedszkolaków, pracowników administracji i obsługi. Nasze przedszkole od zawsze było społecznością stworzoną przez pokolenia dzieci i ich rodziców, nauczycieli, osób twórczych i kreatywnych, o których wspominał w swym przemówieniu Pan dyrektor.

Część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków i uczniów wprawiła wszystkich w zachwyt. Atrakcjom nie było końca, fontanna z czekoladą i ogromny tort zadowoliły łasuchów, a pyszny obiad zjedli wszyscy. Aby spalić  kalorie, dzieci miały do dyspozycji boisko pełne nadmuchiwanych zjeżdżalni.

Uroczystości przyświecała myśl patronki, będąca drogowskazem w codziennej pracy naszego przedszkola: „Tutaj rośnie pokolenie, które codziennie stara się, żeby łabędzia ujrzał świat”.

Serdecznie dziękujemy pracownikom GCKiS na czele z Panią Jadwigą Łomnicką oraz wszystkim sponsorom, współorganizatorom uroczystości.

Inf. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozodrzy / zdjęcia: M.Surman

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu