W niedziele, 3 czerwca 2018 w Ociece odbył się Gminny Dzień Dziecka, który jak co roku został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce. Na licznie zgromadzonych mieszkańców naszej gminy i gości czekało sporo atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od przywitania wszystkich gości przez Jadwigę Łomnicką – p.o. Dyrektora GCKiS w Kamionce oraz lokalnych radnych Rady Gminy w Ostrowie w osobach Władysława Surmana i Józefa Podjaska.

Humory uczestnikom dopisywały, bo atrakcji nie brakowało. Na początek były występy zespołów tanecznych „Wrzos” i „Biedronki” a zaraz za nimi wystąpiły również mażoretki „Anturja” ze Skrzyszowa. Następnym rozpoczął się program animacyjny dla dzieci i całych rodzin o nazwie „Zuza i Bimbek Show” podczas, którego dzieci mogły się bawić z różnymi postaciami a dodatkowo otrzymywać drobne nagrody. Międzyczasie rodziny mogły wziąć udział również w konkursie łuczniczym oraz skorzystać z przejażdżki pojazdem opancerzonym BRDM.

Lokalna jednostka OSP Ocieka również przygotowała dla wszystkich uczestników specjalny pokaz użycia sprzętu ratowniczo – gaśniczego zaprezentowana przez najmłodszych druhów z tej jednostki. Oczywiście podczas całego dnia dzieci mogły liczyć na różnego rodzaju słodycze i skorzystać z m.in. malowania twarzy lub bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni.

Mateusz Surman

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu