Pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" przeszedł w niedzielę, 6 stycznia 2019 przez Skrzyszów już po raz piąty Orszak Trzech Króli. Tego typu Jasełka według ogólnopolskiej Fundacji Orszak Trzech Króli były w tym roku organizowane w 752 miejscowościach w Polsce i za granicą.

Pierwszym punktem uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji znanej też jako święto Trzech Króli była uroczysta msza święta celebrowana przez proboszcza parafii Skrzyszów - ks. Mariusza Nosala. Po mszy, a przed wyruszeniem w trasę wszyscy zgromadzeni otrzymali korony oraz naklejki i zostali przydzielenie do trzech różnych grup reprezentujących różne kraje i królów.

W barwnym pochodzie uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg i Dyrektor GCKiS w Kamionce, a role króli odegrali radni gminy Ostrów: Andrzej Budzik i Grzegorz Guzek. W trakcie przemarszu odegrane zostały scenki m.in. u Heroda z odczytaniem edyktu Cezara Augusta, następnie w gospodzie, kiedy to Józef i Maryja szukają schronienia, później była scena walki dobra ze złem i odtworzenie pokłonu Trzech Króli. Na zakończenie dla wszystkich uczestników Orszaku czekał ciepły poczęstunek.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu