W dniach 23 – 26 sierpnia 2018r. odbywały się 15-te Mistrzostwa Europy Mażoretek Federacji  i’am w miejscowości Opatija w Chorwacji – największym adriatyckim kurorcie na terenach dawnych Austro-Węgier, gdzie znajduje się najdłuższa nadmorska promenada w Chorwacji o długości 12 km.

W tych Mistrzostwach wzięło udział 62 zespoły z Europy, a Polskę reprezentowało 10 zespołów, w tym nasza Anturja. Zespół wyjechał busem już 21 sierpnia, w godzinach wieczornych i po 15-godzinnej podróży dotarł w dniu 22 sierpnia w godzinach przedpołudniowych do miejscowości Opatija, w której można podziwiać okazałą, pompatyczną zabudowę hoteli i domów sprzed stu lat. Dziewczęta, oprócz udziału w zawodach, miały też możliwość wypoczynku na plaży, kąpieli w krystalicznie czystych wodach Morza Adriatyckiego i zwiedzania Chorwacji. Dzięki naszemu przewodnikowi, Bartkowi, zwiedziliśmy, miasto Pula położone na samym południu półwyspu Istria. Przewodnik podzielił się z nami swoją szeroką wiedzą nt. zwiedzanych obiektów. Dowiedzieliśmy się, że największą atrakcją Puli jest amfiteatr rzymski wybudowany w 2 r. p.n.e. przez Oktawiana Augusta. To szósty co do wielkości amfiteatr w całym imperium. Arena służyła jako miejsce walk gladiatorów i męczeństwa chrześcijan, mógł pomieścić 23 tysiące widzów. Zwiedziliśmy także wzgórze z wenecką twierdzą, gdzie znajdują się resztki rzymskiego teatru, a pod wzgórzem podziemne korytarze, również z czasów rzymskich. Jeszcze jedną, cenną pamiątką po Rzymianach jest stojąca przy dzisiejszym rynku (dawnym forum rzymskim) w Puli świątynia Augusta z czasów Oktawiana Augusta. W drodze powrotnej do hotelu w Istarskich Toplicach zatrzymaliśmy się, aby podziwiać z punktu widokowego najpiękniejsze miasto na wzgórzu na terenie Chorwacji - Motovun. Dominuje nad miastem wieża kościelna, a za murami kryją się średniowieczne zabudowania.

W dniach 24 i 25 sierpnia odbyły się prezentacje naszych dziewcząt w tych kategoriach tanecznych, w których otrzymały nominacje na Mistrzostwa. Konkurencja była bardzo duża, poziom bardzo wysoki, w końcu to Mistrzostwa Europy. Z tym większą satysfakcją przyjmujemy VI miejsce naszych juniorek w kategorii pom-pom. Seniorki otrzymały VIII miejsce, Magdalena Bachórz wywalczyła IX miejsce na 15 uczestniczek w kategorii solo pom-pom kadetki, a jej siostra Zuzanna uplasowała się na XIV pozycji w kategorii solo pom-pom juniorki. Zdobycie trzech miejsc w pierwszej dziesiątce zespołów Europy to ogromny sukces naszych dziewcząt z zespołu Anturja. Zatem trud wielotygodniowych przygotowań
i treningów nie poszedł na marne. Gratulujemy dziewczętom oraz instruktorce Katarzynie Rymut i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że ten wyjazd na Mistrzostwa naszego zespołu mógł dojść do skutku, dzięki dużemu wsparciu finansowemu ze strony naszej gminy, a także sponsorów. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożóg, do całej Rady Gminy, na czele z przewodniczącym Józefem Bajor oraz do naszych sponsorów, którymi są: Elżbieta i Jerzy Pater – Firma PATER z Brzeźnicy, Anna Mikrut – Prezes Fundacji Śnieżki TWOJA SZANSA z Brzeźnicy, Kazimierz Mikrut – Prezes Firmy WELDON z Brzezówki, Mariusz Maziarz – Dyrektor CUKROWNI w Ropczycach, Tomasz Kasprzycki – Prezes Banku Spółdzielczego w Ropczycach, Bernadeta Jemioło – Przedsiębiorstwo JA-BER z Ocieki.

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu