W niedziele, 3 marca 2019 odbyła się VII edycja wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to największy bieg pamięci, gdzie podczas tej edycji dokładnie w 365 miejscowościach w kraju i za granicą wzięło udział około 75 tys. biegaczy. W naszej gminie uczestników było blisko 350, a start i meta biegu zlokalizowana była w Parku Historycznym Blizna.

Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963, a także propagowanie wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku. Kulminacyjnym punktem każdego Biegu „Tropem Wilczym” jest bieg rodzinny na dystansie 1963 m., który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.”


Wydarzenie w tym roku było współorganizowane przez m.in. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej, Gminę Ostrów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce. Sam bieg cieszył się bardzo dużą popularnością i już na kilka dni przed wydarzeniem nie było wolnych miejsc startowych. Ostatecznie w biegu uczestniczyło blisko 350 osób, które wzięły udział w biegu krótkim (odległość 1963 metrów), biegu średnim (odległość 5 km) albo na dystansie długim (odległość 12,5 km). Poniżej prezentujemy zawodników, którzy obie trasy pokonali najszybciej.


Bieg na 1963 m:

  1. Piotr Rojek (Ropczyce) – 7:34 min
  2. Dariusz Lis (Dębica) – 7:51 min
  3. Mikołaj Bąk (Nagawczyna) – 7:52 min

Bieg na 5 km:

  1. Łukasz Kozioł (Dębica) – 18:22 min
  2. Kamil Kubala (Jaworze Górne) – 18:52 min
  3. Józef Rojek (Ropczyce) – 19:18 min

Bieg na 12,5 km:

  1. Jacek Żądło (Mielec) – 45:05 min
  2. Witold Pyc (Kowalowa) – 46:30 min
  3. Dariusz Karnat (Nowa Dęba) – 47:55 min

 

Na zakończenie najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary. Oprócz tego wszyscy uczestnicy bez względu na osiągnięte miejsce otrzymali również przed startem pakiety startowe m.in. z pamiątkową koszulką, a na mecie czekał na nich medal za pokonanie trasy i uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Dokładne wyniki i regulamin biegu można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.tropemwilczymblizna.pl

Mateusz Surman

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/ParkHistorycznyBlizna/

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu