13 maja 2019 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozodrzy był gospodarzem Wojewódzkiego Półfinału Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Impreza mająca tak wysoką rangę odbyła się po raz pierwszy w historii naszej gminy. Udało się ją zorganizować dzięki wygranym drużyny z Kozodrzy na szczeblu gminnym, powiatowym i rejonowym. W pokonanym polu pozostawiliśmy zespoły z jakże silnych ośrodków sportowych takich jak: Ropczyce, Dębica, Mielec.

Do półfinału zakwalifikowały się po dwie reprezentacje z rejonu, z zaliczeniem wyniku spotkania pomiędzy nimi. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Izbisk, Tarnobrzega, Stalowej Woli oraz z Kozodrzy. Uczestników zawodów i ich opiekunów powitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozodrzy pan Jerzy Stachnik, życząc chłopcom sukcesów i zdrowej, sportowej rywalizacji. Następnie głos zabrał Gminny Organizator Sportu SZS w Ostrowie, sędzia turnieju pan Mariusz Wilk, który przedstawił zawodnikom zasady gry. Każda z drużyn rozegrała po dwa mecze. Umiejętności zawodników jak i same zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a zacięte zmagania odbyły się w duchu zasad fair play. Po rozegranych meczach końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Kozodrzy,
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Stalowej Woli,
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu,
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa w Izbiskach.

Reprezentacja Gminy Ostrów z Kozodrzy pod opieką dyrektora Jerzego Stachnika awansowała do wojewódzkiego finału igrzysk! Historyczny sukces osiągnęli: Adrian Banaś, Alan Betlej, Kacper Kot, Maciej Lew, Radosław Łącała, Mateusz Borowiec, Mateusz Kurgan, Krzysztof Malinowski, Michał Szalwa, Filip Ślusarczyk.

Zawodom przyglądał się pan Jacek Róg – Zastępca Wójta Gminy Ostrów, który na zakończenie pogratulował wszystkim zawodnikom, a zwycięskiej drużynie życzył powodzenia i godnego reprezentowania naszej gminy w dalszych rozgrywkach.

SP Kozodrza

 

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu