W dniach 10-12 czerwca 2019 r w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie rozegrany został finał II Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestniczyła w nim drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ostrowie w osobach Bartosz Chmiel, Oliwier Stręk oraz Dominik Róg pod opieką nauczyciela Łukasza Łącały.

Gości i uczestników turnieju powitali dr Mateusz Marek, naczelnik Wydziału Edukacji Historycznej Biura Edukacji Narodowej IPN oraz Paweł Pawłowski, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Pierwszym etapem rozgrywek był test wiedzy historycznej, a następnie bitwy w grach 303, 7, 111. Po zaciętych rozgrywkach eliminacyjnych wyłoniono najlepsze drużyny przechodzące do dalszej tury gry tzw. play off JUNIORZY Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. M.T. Hubera w Szczecinie Adrian Adamowicz, Wojciech Ćwikliński, Maciej Duda opiekun: Robert Adamowicz Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie Piotr Porębski, Jakub Żak, Hubert Sławiński opiekun: Piotr Kazana Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu Konrad Klanowicz, Filip Różalski, Patryk Cąkała opiekun: Beata Rybarczyk Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach Bartosz Smoła, Wojciech Wszołek, Dawid Świstak opiekun: Wojciech Sieroń KADECI Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie Jakub Maszkowski, Filip Tatarczak, Dominik Gąska opiekun: Katarzyna Gąska Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie Bartosz Chmiel, Oliwier Stręk, Dominik Róg opiekun: Łukasz Łącała Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach Hubert Siek, Konrad Szewczyk, Kacper Wanot opiekun: Sylwia Gałek Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Lublinie Paweł Szczerba, Adam Raczkowski, Jakub Jarecki opiekun: Katarzyna Gąska W kolejny dniu uczestnikom udało się zwiedzić Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego oraz 41. Bazę Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Widzieliśmy, jak wygląda centrum sterowania lotami na wojskowym lotnisku, symulatory, na których szkolą się wojskowi piloci oraz hangary. Zapaleni gracze, którzy brali udział w rozgrywkach w Poznaniu-Krzesinach, mogli ponownie podziwiać F-16, a dla pozostałych nowicjuszy w turnieju polskie Jastrzębie były główną atrakcją dnia. Po zwiedzaniu bazy rozpoczęły się rozgrywki wyłaniające najlepszych z najlepszych. Miło poinformować że Wielkim Mistrzem Gry 303. Bitwa o Anglię został Bartosz Chmiel, a drużyna uplasowała się w czwórce najlepszych graczy w Polsce dzięki czemu uzyskała nagrodę w postaci lotu samolotem nad Dęblinem i Kazimierzem Dolnym. Serdecznie gratulujemy uczestnikom turnieju jak również panu Łukaszowi Łącała za opiekę i przygotowanie uczniów do rozgrywek.

SP Ostrów

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu