W poniedziałek, 11 listopada 2019 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Gminne obchody zostały zorganizowane w Kamionce., gdzie była m.in. msza święta, program patriotyczny i oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania hymnu…

Obchody tego jakże ważnego święta rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, którą koncelebrował ks. Piotr Stefański – proboszcz parafii w Kamionce, ks. Józef Trela oraz ks. Józef Pajor – proboszcz parafii w Ociece. Został również zaprezentowany krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów pobliskiej szkoły opowiadający historię odzyskania przez Polskę niepodległość. Następnie poczty sztandarowe wraz z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami, którzy nieśli kilkunastometrową flagę Polski udali się pod pomnik upamiętniający bitwę pod Grunwaldem. W tym miejscu odbyła się kolejna cześć uroczystości, czyli m.in. Apel Pamięci oraz „Niepodległa do Hymnu”, czyli wspólne odśpiewanie hymnu Polski oraz złożenie pod pomnikiem pamiątkowych wiązanek. W uroczystości uczestniczył m.in.: Witold Darłak - Starostwa Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz Sławomir Bezara - Radny Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na teren pobliskiej szkoły, gdzie wspólnie dalej świętowaliśmy odzyskanie suwerenności po 123 latach zaborów.
Uroczystości zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Ostrów – Grzegorza Ożoga wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Józefem Bajorem oraz Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kamionce, Publiczną Szkołę Podstawową im. Wilhelma Macha w Kamionce oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce.

Mateusz Surman

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu