W piątek, 24 stycznia 2020 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowoutworzonego żłobka „Gwiazdeczka” w Zdżarach, który powstał przy wsparciu programu rządowego „Maluch+”. Była mszą świętą, a później wszyscy udali na plac przy żłobku, gdzie były przemowy, oficjalnie przecięcie wstęgi oraz poświęcenie żłobka.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą koncelebrował ks. Tadeusz Mieleszko z Parafii Ropczyce – Witkowice oraz ks. Józef Pajor – Proboszcz Parafii Ocieka. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się na plac przy żłobku, gdzie zgromadzone osoby przywitała dyrektor żłobka Marta Szybała. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca. Po przecięciu wstęgi i oficjalnego otwarcia budynku został on poświęcona i wszyscy udali się do wspólnego zwiedzania inwestycji.

W uroczystości oprócz księży i władz gminnych uczestniczył również m.in. Józef Rojek - Przewodniczący Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Sławomir Bezara - Radny Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Witold Wiercioch - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach oraz Dorota Znamirowska z biura posła Kazimierza Moskala.

Warto przypomnieć, że żłobek znajduje się w przebudowanym budynku byłej szkoły podstawowej i jest przystosowany do przyjęcia 16 dzieci. Łączna wartość tej inwestycji to prawie 660 tys. zł z czego 480 tys. zostało pozyskane z rządowego programu „Maluch+”.

Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu