1 czerwca dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Ostrowie był na pewno wyjątkowy. W ten dzień uczniowie z inicjatywy dyrekcji nie mieli standardowych lekcji, a uczestniczyli w cyklu zajęć i pokazów w nowo otwartym „Laboratorium Przyszłości”.

Oficjalnego otwarcia dokonał Grzegorz Ożóg – Wójt Gminy Ostrów, Piotr Furtak – Sołtys Sołectwa Ostrów, Wioletta Ochab - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Maria Wielgus – Dyrektor SP w Ostrowie. Dzieci i młodzież dzięki zakupionemu sprzętowi w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, który jest inicjatywą edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki brała udział w tematycznych zajęciach. Był przygotowany m.in. pokój kucharzy i piekarzy, inżynierów, projektantów, studio nagrań oraz klub logicznego myślenia. W każdym z tych pokoi odwiedzający mogli np. piec gofry i ciastka, lutować, szyć, wykonywać profesjonalne zdjęcia czy grać w gry rozwijające logiczne myślenie. Oprócz tego były przygotowane również inne atrakcje jak foto budka czy edukacyjny występ rodziców uczniów, którzy uczęszczają do najmłodszych klas w tej szkole.

Warto wspomnieć, że w ramach realizowanego programu „Laboratoria Przyszłości” wszystkie szkoły podstawowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostrów otrzymały wsparcie finansowe w następujących wysokościach:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie 60 000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece 60 000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Działaczy Ruchu Chłopskiego w Kozodrzy 30 000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie 30 000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej 30 000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł ks. Romana Sitko w Kamionce 30 000 zł

 

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu