W niedzielę 26 czerwca 2022r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się XV Festyn Rodzinny. Głównym celem festynu jest kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, a także zacieśnianie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

„Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić”. Tak więc festyn był doskonałą okazją do promocji wartości prorodzinnych poprzez uczestnictwo rodzin w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych.

Tradycyjnie uroczystym przemarszem w wykonaniu mażoretek z zespołu Anturja został rozpoczęty XV festyn rodzinny. Dyrektor Andrzej Ziajor przywitał zebranych: m.in. radnego i sołtysa wsi -  Andrzeja Budzika, dzieci,  uczniów,  rodziców, mieszkańców Skrzyszowa zgromadzonych na  tegorocznym festynie.

Następnie na scenie pojawiły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie wykonując utwory znanych artystów m.in. G. Fryz, A. Mosior, E. Szerszeń, O. Kołodziej, A. Cieśla, które zostały przygotowane przez. N. Myszkowską. 

Mażoretki z zespołu Anturja, który działa przy SP w Skrzyszowie od 2006r., pod kierunkiem instruktorki K. Kosińskiej zaprezentowały swoje umiejętności w różnych układach artystycznych m.in: przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki. Warto podkreślić, że zespół Anturja w tym roku zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Miłośnicy gimnastyki artystycznej i akrobatyki także znaleźli coś dla siebie, mogli podziwiać pokazy dziewcząt z Klubu Akrobatyki Ropczyce  w układach indywidualnych i zbiorowych,  odbyły się także pokazy wschodnich sztuk walki – karate.  W tym roku również ZPiT Wiercany uświetnił swoimi występami skrzyszowski festyn, a na koniec nie mogło zabraknąć kapeli Kurasie, która przyśpiewkami ludowymi uatrakcyjniła festyn, a tym samym przypomniała wszystkim o pięknych polskich tradycjach.

Wszystkich do wspólnej zabawy, gier oraz przygotowanych atrakcji  zachęcała prowadząca Teresa  Rachwał. Wśród tych atrakcji znalazły się: przejażdżki konne, przejażdżki karetą, strzelanie z łuków i pistoletów, limuzyna Hummer, dmuchańce, zjeżdżalnie, statek podwodny świat,  bungee run, rodeo-deska surfingowa, malowanie twarzy, samochody strażackie z OSP Skrzyszów i Ostrów. Można było skosztować kiełbaski z grilla, hot-dogi, hamburgery, frytki, a także  przeróżne potrawy i słodkości w formie „wiejskiego stołu” przygotowanego przez naszych wspaniałych rodziców. Dla najmłodszych były lody, lemoniada i wata cukrowa. Nad bezpieczeństwem i koordynacją festynu czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły.

 Festyn Rodzinny to głównie zasługa dyrektora Andrzeja Ziajora, ale także zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów, a także pomocy różnych instytucji i osób prywatnych, które wspierają tą inicjatywę. Szczególne podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Ostrów – G. Ożoga, a także Dyrektora GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce – W. Więcha oraz prezesa GZUK w Ostrowie – M. Gubernata za okazaną pomoc w realizacji tegorocznego festynu. Tak fantastycznej rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko śmiechy i dobry humor, ale także piękna, upalna czerwcowa pogoda. Tego typu imprezy pokazują, jak radośnie, pięknie, a do tego rodzinnie można spędzić czas. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

Sponsorzy XV Festynu Rodzinnego:

 • Gmina Ostrów – wójt Grzegorz Ożóg
 • Gminny Zakład Usług Komunalnych – prezes Marek Gubernat
 • Gminne Centrum Kultury i Sportu – Dyrektor Waldemar Więch
 • Fundacja Magnezyty - ZM Ropczyce
 • Przedsiębiorstwo Niwa w Ropczycach – Jan Niwa
 • Firma EURO – EKO Mielec
 • Firma Euro – Mag Mielec
 • INVEST Ropczyce
 • Andrzej Barszcz, Dębica, sieć Jubilatka
 • Firma ROLMLEK Mielec
 • Piekarnia Ciszek Dębica – Adam Ciszek
 • Firma BOMIR Skrzyszów
 • Zakład Mięsny Nowy Maxpol Brzeźnica
 • Sklep spożywczy Merkury Ropczyce
 • Banka Spółdzielczy Ropczyce
 • Tomasz Rogala Kozodrza
 • Catering Staff Dębica
 • OSP Skrzyszów
 • OSP Ostrów
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie

Tekst: SP Skrzyszów / Foto: Arkadiusz Kotowski

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu