Wczoraj w gminie Ostrów już po raz trzeci tym razem w Woli Ocieckiej odbyła akcja honorowego oddawania krwi przez RCKiK w Rzeszowie. Do zbiórki zarejestrowało się blisko czterdzieści osób, a ostatecznie 21 osób zakwalifikowało się i oddało krew, która teraz może uratować komuś życie.

Podczas tego wydarzenia dla wszystkich przygotowano również dodatkowe atrakcje. Były dmuchańce, malowanie twarzy, lody, wata cukrowa i popcorn. Można było zobaczyć od środka samochód strażacki oraz ambulans pogotowia ratunkowego. Koła gospodyń wiejskich z Woli Ocieckiej, Ocieki i Blizny przygotowały przepyszne poczęstunki.

Organizatorami akcji byli: RCKK w Rzeszowie, Bartłomiej Ochab i Dominik Kobos, Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, CKiB Gminy Ostrów, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckie.

Wydarzenie wsparły: Koło Gospodyń w Ociece, Koło Gospodyń Wolanki, Koło Gospodyń Jagodzianki, Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A., Centrum Leczenia Kręgosłupa i Rehabilitacji z Ropczyc, Restauracja Maro-Trans w Brzeźnicy, Pomoc Drogowa Kam-Trans, Lewiatan Wróbel i Lewiatan Ocieka, Mol-Car Dominik Molek, Trans-Star przewóz międzynarodowy i krajowy.

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu