W niedzielę, 25 września 2022 r. w Ostrowie odbyło się charytatywne wydarzenie "Biegniemy dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Ostrów". Organizatorem było Stowarzyszenie Młodzi Aktywni przy wsparciu Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga oraz CKiB Gminy Ostrów.

Honorowy patronat nad biegiem objął Starostwa Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak .


Prawie 100 osób wzięło udział w biegu na 5 lub 10 km oraz 5 km nordic walking na trasach zlokalizowanych na terenie miejscowości Ostrów i Skrzyszów. W biegu wzięli udział amatorzy oraz bardziej doświadczeni biegacze, a naszą gminę aktywnie reprezentował Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz radni Rady Gminy w Ostrowie – Zdzisław Porzuczek i Kazimierz Kłak. Po biegu na wszystkich czekał pyszny posiłek regeneracyjny przygotowany przez kuchnię ze szkoły w Ociece oraz inne posiłki serwowane przez koła gospodyń z terenu naszej gminy.

Opłaty od uczestników, organizowana loteria oraz wszelkiego rodzaju zbiórki, które wczoraj się odbyły pozwoliły uzyskać na ten moment kwotę ponad 13 tys. zł, która zostanie przekazana na pomoc dla osób niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Warto zaznaczyć, że to jeszcze nie jest finalna kwota bo będą jeszcze zbiórki w sklepach na terenie naszej gminy czy szkołach oraz cały czas jest możliwość dokonywania indywidualnych wpłat na konto stowarzyszenia. Zbiórka będzie trwać do 30 października 2022 r. Bardzo dziękujemy organizatorom, uczestnikom oraz wszystkim, którzy na ten moment wsparli tę zbiórkę.

Wyniki biegów:
https://results.timekeeper.pl/...

Dane do wpłat:
Stowarzyszenie „Młodzi Aktywni”
BS Ropczyce: 86 9171 0004 0019 9919 2000 0010
Tytuł: Biegniemy dla osób niepełnosprawnych z gminy Ostrów

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu