W niedzielę, 25 września 2022 r. w Ostrowie tak jak informowaliśmy odbyły się charytatywne biegi, ale zaraz po ich zakończeniu w godzinach popołudniowych rozpoczęło się wydarzenie „Święto Chleba”zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Ostrowianki.

Współorganizatorami byli również: Sołtys Sołectwa Ostrów Piotr Furtak, Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz CKiB Gminy Ostrów.


Na wszystkich zgromadzonych przygotowano wiele atrakcji m.in.: występy ludowe Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos” oraz Zespołu Teatralno-Obrzędowego „Wielopolanie”. Był także występ Kapeli Kurasie z Lubziny, pokaz taneczny Zespołu Tanecznego Flow z Gnojnicy oraz koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Dębicy. Na zakończenie odbył się koncert i zabawa taneczna z zespołem "Bajeranty ”.

W czasie trwania tego wydarzenia były również dmuchańce oraz rożnego rodzaju animacje dla dzieci. Była degustacje pysznych poczęstunków przygotowanych przez koła gospodyń z terenu naszej gminy, a dokładnie z Ostrowa, Ocieki, Skrzyszowa, Zdżar, Borku Małego, Blizny i Woli Ocieckiej. Można było również degustować wypieki lokalnych piekarni (Piekarnia Wołowiec i GS Samopomoc Chłopska w Ropczycach).

 
Impreza rekreacyjna "Święto chleba"" współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW 2014-2020.
dozynki 2019 plakat

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu