W niedzielę 26 marca 2023 r. w budynku Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów w Kamionce odbyła się już po raz kolejny na terenie naszej gminy akcja honorowego oddawania krwi prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Tym razem 40 osób zostało zarejestrowanych, a ostatecznie 30 z nich zostało zakwalifikowanych i od nich pobrano łącznie 13,5 litrów krwi, która teraz może uratować komuś życie! Wśród dawców był m.in. Rafał Nędza – Przewodniczący Rady Gminy Ostrów, Dominik Kobos – Radny Rady Gminy Ostrów oraz Michał Przystaś - Radny Rady Miejskiej w Ropczycach.

Organizatorami akcji byli: Stowarzyszenie „Kreatywni z pomysłem”, Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, CKiB Gminy Ostrów oraz Radny Rady Gminy w Ostrowie Dominik Kobos. Dziękujemy również za wsparcie tej akcji Fundacji Magnezyty.

Kolejna tego typu akcja oddawania krwi zaplanowana jest na 4 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Kozodrzy.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu