19 kwietnia 2023 r. w Domu Strażaka w Ostrowie miały miejsce Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” . Do tego etapu przystąpiły osoby, które w swoich gminach z powiatu ropczycko - sędziszowskiego zajęły pierwsze albo drugie miejsca w eliminacjach gminnych.

Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe w których zmierzyli się najpierw z testem pisemnym, a następnie Ci najlepsi awansowali do kolejnego etapu. W eliminacjach ustnych odpowiedź oceniana była przez specjalne jury w której składzie znajdowali się m.in. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Na zakończenie pamiątkowe nagrody i dyplomy wręczył w imieniu Starosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak: Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz Krzysztof Bajger - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ropczycach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy. Zgodnie z regulaminem tylko osoby z pierwszych miejsc będą reprezentować nasz powiat 19 maja 2023 r. w Przemyślu na eliminacjach wojewódzkich. Cieszymy się, że wśród tych osób są bracia Dyło, którzy uczęszczają do Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozodrzy.

I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,)

  1. Kacper Dyło (SP Kozodrza)
  2. Emilia Bączkowska (SP Zagorzyce Dolne)
  3. Igor Cholewa (SP 1 w Ropczycach)

II grupa (uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,)

  1. Fabian Dyło (SP Kozodrza)
  2. Natalia Kot (SP Zagorzyce Dolne)
  3. Magdalena Kubik (SP Zagorzyce Dolne)

III grupa (uczniowie szkół ponadpodstawowych)

  1. Weronika Migała (OSP Będziemyśl)
  2. Mateusz Moskwa (OSP Będziemyśl)
  3. Filip Cierpiał (OSP Lubzina)

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Szczegółowy regulamin: https://zosprp.pl/wp-content/uploads/2022/02/Regulamin-OTWP_2022.pdf

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu