W sobotę, 29 kwietnia 2023 r. w naszej gminie odbył się Podkarpacki Puchar Nordic Walking (I Etap Blizna) oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2023. Do zmagań zapisało się łącznie 220 osób, a finalnie na starcie w Parku Historycznym Blizna zameldowało się około 170 osób. Trasa głównego dystansu miała długość 5 kilometrów i była zlokalizowana na leśnych drogach Nadleśnictwa Tuszyma.

Na mecie czekały na wszystkich uczestników piękne medale i gratulacje ale również ciepły posiłek – grochówka, a także kiełbasa z ogniska oraz smakołyki przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Blizny (KGW Jagodzianki), Ostrowa (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Ostrowianki), Woli Ocieckiej (Koło Gospodyń Wolanki), Ocieki (Koło Gospodyń W Ociece) i Kozodrzy (KGW Kozodrza).

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców z danych kategorii wiekowych. Pamiątkowe statuetki i nagrody wręczył Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Jacek Magdoń, w imieniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg - Zastępca Wójta Gminy Ostrów Jacek Róg, w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma Eryka Maziarskiego - Łukasz Szatan.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Ostrów, Aktywne Podkarpacie, Nadleśnictwo Tuszyma, CKiB Gminy Ostrów, Park Historyczny Blizna, a partnerami Polska Liga Nordic Walking, ONWF - Original Nordic Walking Federation i Timekeeper.

Wyniki dostępne są pod adresem: https://results.timekeeper.pl/

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu