W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. w naszej gminie odbył się Podkarpacki Puchar Nordic Walking - Liga Wschodu "Etap Blizna". Do zmagań zapisało się łącznie 215 osób, a finalnie na starcie w Parku Historyczny Blizna zameldowało się ponad 180 osób. Trasa głównego dystansu miała długość ponad 5 kilometrów i była zlokalizowana głównie na leśnych drogach Nadleśnictwa Tuszyma.

Na mecie czekały na wszystkich uczestników piękne medale i gratulacje ale również ciepły posiłek – grochówka przygotowana przez szkołę w Skrzyszowie, a także kiełbasa z ogniska oraz smakołyki przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich: z Blizny (KGW Jagodzianki), z Ostrowa (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Ostrowianki), ze Skrzyszowa (Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Skrzyszowie) oraz Borku Małego (KGW Borek Mały).

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców z danych kategorii wiekowych. Pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczył w imieniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga - dyrektor CKiB w Kamionce Waldemar Więch oraz Gabriela Furmankiewicz – koordynatorka tego wydarzenia, a w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma Eryka Maziarskiego - Łukasz Szatan.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Ostrów, CKiB Gminy Ostrów i Park Historyczny Blizna, Nadleśnictwo Tuszyma Lasy Państwowe, Aktywne Podkarpacie, a partnerami Polska Liga Nordic Walking, ONWF - Original Nordic Walking Federation, Timekeeper i SPORTprint.PL.

Wyniki: https://results.timekeeper.pl/

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu