UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNE

PRZY OBELISKU W BLIŹNIE

 

16 września 2018 r. (niedziela), godz. 10:15

 

Program uroczystości:

  • Msza Święta w intencji żołnierzy AK, leśników, księży, miejscowej ludności oraz więźniów i robotników z niemieckiego obozu pracy w Pustkowie, którzy brali udział w operacjach uwieńczonych zdobyciem bezcennych informacji o niemieckiej broni V-1 i V-2 na terenie Blizny i okolic, a których walka i ofiara przyczyniła się do zwycięstwa nad III Rzeszą Niemiecką
  • Rozpoczęcie uroczystości, wprowadzenie pocztów sztandarowych,
  • Powitanie gości, przemówienia i wystąpienia okolicznościowe,
  • Apel Pamięci i salwa honorowa,
  • Złożenie wieńców i wiązanek pod obeliskiem,
  • Wyprowadzenie pocztów i zakończenie uroczystości.

obelisk blizna 2018

 

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu