Informuję, że w dniu 20 maja 2021 roku planowany jest wojewódzki trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

W związku z powyższym na terenie Gminy Ostrów w godzinach 08.00 - 11.00  może zostać przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.

Za pomocą syren zostanie ogłoszony następujący sygnał alarmowy:

  • OGŁOSZENIE ALARMU    – modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty
  • ODWOŁANIE ALARMU     – ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty

 

PODSTAWA:

Zarządzenie Nr 123/2021 Wojewody Podkarpackiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 18.05.2021 r. w sprawie przygotowania i przeprowadzenia na terenie województwa podkarpackiego treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE / SAREX – 21”

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu