Gmina Ostrów,30.06.2022 r.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

 

Szanowni Państwo,

Działając w porozumieniu z Koordynatorem Ropczycko-Dębickiego Klastra Energii -  firmą DOEKO Group Sp. z o.o. zwracam się z propozycją współpracy Państwa gospodarstwa rolnego z naszym klastrem energii zawiązanym w dniu 23.08.2021r., w którego skład wchodzą samorządy: Miasto i Gmina Ropczyce, Gmina Iwierzyce, Gmina Ostrów, Gmina Dębica i Gmina Żyraków.

W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne dotyczące członkostwa w strukturach naszego Klastra Energii. Spotkanie to jest przeznaczone dla największych rolników i przedsiębiorców w Gminie Ostrów. Poruszymy kwestie tego jakie benefity oraz możliwości daje uczestnictwo w działaniach Klastra Energii. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Ostrowie dnia 06.07.2022r. o godzinie 10:00. Długość spotkania przewidziana jest na 45 minut. Całości będzie przewodniczył Koordynator Klastra – firma DOEKO Group.

W celu potwierdzenia swej obecności prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 536 815 313 bądź korespondencję mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w życiu Klastra Energii niesie za sobą szereg korzyści ekonomicznych, określonych ustawowo, jak również wsparcie w procesie inwestycyjnym w OZE, ale także:

  1. Dedykowane dotacje Klastrom Energii – brak możliwości skorzystania z programów podmiotów nie działających w strukturach Klastra Energii;
  2. Możliwość skorzystania z systemu opustowego – obniżenie do 25% kosztów opłaty dystrybucyjnej;
  3. Pomoc Koordynatora Klastra w ocenie potencjału możliwości budowy inwestycji w OZE na potrzeby własne oraz na potrzeby Klastra Energii – wykorzystanie działek pod budowę biogazowni czy farm fotowoltaicznych;
  4. Możliwość wykorzystania potencjału biomasy;
  5. Obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa poprzez możliwość realizacji własnych inwestycji w OZE, czy bezpośredni zakup zielonej energii na preferencyjnych warunkach.

 Klaster Energii to realne działania organizacyjne, prawne i inwestycyjne z wymierną korzyścią ekonomiczną dla jego Uczestników oraz poprawą lokalnego środowiska naturalnego.

 W związku z definicją - Koordynator Klastra Energii (art. 2 pkt 15a Ustawy o OZE) prowadzi bieżące sprawy klastra, obsługę administracyjną, zapewnia obsługę prawną, podatkową, reprezentuje klaster na zewnątrz, jak również docelowo pełni funkcje spółki obrotu przy współpracy z OSD.

 Za wdrożenie oraz koordynowanie procesu przyłączania nowych Uczestników odpowiedzialny jest Koordynator Klastra – DOEKO Group Sp. z o.o. Wszystkie niezbędne informacje oraz szczegóły przystąpienia do Klastra zostaną przekazane i omówione przez Koordynatora.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Ostrów

zaproszenie - pdf

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu