W niedzielę, 30 lipca 2017 odbył się jubileusz 105-lecia powstania Ochotniej Straży Pożarnej w Skrzyszowie. Podczas tej uroczystości przedstawiono zarys historyczny jednostki, wspomniano zmarłych druhów ale również wręczono odznaczenia dla obecnych członków jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się na placu przed Domem Strażaka skąd wyruszyły delegacje straży z naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi do kościoła p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skrzyszowie. Tam odbyła się msza święta w intencji strażaków, którą celebrował ksiądz proboszcz Mariusz Nosal.

Po zakończonej modlitwie wszyscy zgromadzeni udali się ponownie pod Dom Strażaka, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Warto dodać, że wśród gości, którzy przybyli na uroczystość był m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie - Andrzej Marczenia, Poseł na Sejm RP - Kazimierz Moskal, Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Rzeszowie - Władysław Tabasz, Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego - Witold Darłak, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach - Janusz Piczak a także nie mogło zabrakną włodarza naszej gminy p.o. Wójta Gminy Ostrów - Grzegorza Ożoga. Wszystkich przybyłych gości przywitał Komendant gminnych OSP - Adam Gryboś, który również poprowadził dalszą część obchodów. Głos również zabrał obecny prezes OSP Skrzyszów - Dominik Kamiński, który przedstawił m.in. historię jednostki OSP oraz wspomniał druhów, którzy byli związani z tą jednostką a już odeszli na wieczną służbę. Bardzo ważnym punktem uroczystości było wręczenie strażakom z tej jednostki medali i odznaczeń za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej.

Po wręczeniu odznaczeń i medali przyszedł czas na przemowy zaproszonych gości, którzy w ciepłych słowach gratulowali pięknej uroczystości i wszystkich lat istnienia jednostki. Grzegorz Ożóg, który pełni obowiązki Wójta Gminy Ostrów przekazał z racji tego pięknego jubileuszu piłę spalinową, która z pewnością przyda się druhom podczas akcji ratowniczych. Po zakończeniu wszyscy udali się na spotkanie okolicznościowe.

Mateusz Surman

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu