W piątek, 8 września 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie odbyła się akcja Narodowego Czytania. Jest to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W bieżącym roku czytający mieli zaszczyt obcować z dziełem Stanisława Wyspiańskiego pt: „Wesele”.

W postać bohaterów dramatu, czyli Pani Młodej (Jadwiga Mikołajczykówna) wcieliła się Maria Wielgus - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie a Panem Młodym (Lucjan Rydel) był Grzegorz Ożóg - p.o. Wójta Gminy Ostrów. W rolę pozostałych bohaterów wcielił się m.in.: Bogusław Wójcik - dyrektor ZOJO w Ostrowie, Barbara Cwanek - sołtys i radna miejscowości Ostrów, ksiądz Józef Rusnarczyk – Proboszcz Parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Ostrowie oraz pedagodzy i osoby związane z działalnością oświatową.

Na zakończenie uczestnicy Narodowego Czytania opieczętowali specjalną, okolicznościową pieczęcią przesłaną przez Prezydenta wszystkie książki z których czytano.

Mateusz Surman

 

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu