W dniu 17 czerwca na Sali widowiskowo sportowej w Skrzyszowie odbyło się zakończenie realizacji projektu pt. „Inwestujemy w naszą przyszłość”. W zakończeniu wzięli udział Bogusław Kapusta – Z-ca Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie, Pani Agnieszka Sochacka – Sekretarz Gminy Ostrów, Pan Bogusław Wójcik - Dyrektor ZEAS w Ostrowie, Pan Karol Świniuch - Dyrektor Gimnazjum w Ociece, uczniowie gimnazjów biorący udział w projekcie, osoby realizujące projekt. W trakcie wydarzenia wykład na temat finansów UE wygłosiła Pani Pani Sylwia Mazur – konsultantka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów. Rozegrano również turniej finałowy gry planszowej pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczestnicy podczas rozgrywek walczyli o atrakcyjne nagrody edukacyjne takie jak tablet, pendrive’y, książki tematyczne oraz repliki monet. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Szymon Segda reprezentujący Gimnazjum w Kamionce.

 

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

ZNAK  NBP CMYK   logo ostrow bez tła

Miło mi poinformować, iż w dniu 17 czerwca br. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbędzie się zakończenie realizacji projektu pt.: „INWESTUJEMY W NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ” realizowanego przez Gminę Ostrów.

W trakcie imprezy zostanie przeprowadzony turniej finałowy gimnazjalistów w grze symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, wykład na temat finansów w UE, oraz wystąpienia zaproszonych gości. W ramach turnieju finałowego przewidziano dla uczestników nagrody: tablet, pendrivy, książki, repliki średniowiecznych monet.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w imprezie wszystkich zainteresowanych.

                                                        

Wójt Gminy

/ - / Piotr Cielec                                

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Projekt pt. „Inwestujemy w naszą przyszłość”

GIMNAZJALISTO!

Chcesz poznać historię powstania pieniądza?

Chcesz nauczyć się oszczędzać?

A może chciałbyś się dowiedzieć jak zainwestować w swoją wiedzę, aby procentowała?

Wójt Gminy Ostrów zaprasza do udziału w projekcie pt. „Inwestujemy w naszą przyszłość” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

REKRUTACJA TRWA DO 31 MARCA 2016 r., WIĘC ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Weź udział w projekcie, który zapewni Ci wzbogacenie wiedzy oraz możliwość wygrania cennych nagród m.in. TABLET! Dowiedz się w swojej szkole o szczegółach i nie zwlekaj! Wiedza i nagrody czekają właśnie na Ciebie!

Szczegóły w sekretariacie szkół gimnazjalnych w Ostrowie, Kamionce, Woli Ocieckiej i Ociece.

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat dziedzictwa ekonomicznego i historii pieniądza, kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych oraz promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży gimnazjalnej w Gminie Ostrów.

 

 

ZNAK  NBP CMYK  odm logo ostrow bez tła

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 

 

Szanowni Państwo,

Gmina Ostrów wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim realizuje w gimnazjach na terenie gminy projekt pn.: „INWESTUJEMY W NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ”

W ramach projektu prowadzone są warsztaty:

1.      „Pieniądz wczoraj i dziś”, których celem jest zrozumienie przez uczestników mechanizmów ekonomicznych w kontekście historycznym, przedstawienie historii pieniądza i mechanizmów z nim związanych z zaakcentowaniem zjawisk ekonomicznych na przestrzeni wieków, jego rodzaje, funkcje, sposoby produkcji monet i banknotów. Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu:

a)      jakie są rodzaje walut,

b)      barter czyli pieniądz pierwotny,

c)      monety czyli pieniądz kruszcowy,

d)     pierwsze pieniądze papierowe,

e)      pieniądz bezgotówkowy,

f)       pieniądz elektroniczny,

g)      poznają wartość jaką posiada pieniądz niezależnie od jego postaci fizycznej tylko nominału.

Dodatkowo w każdej grupie odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Osady Słowiańskiej (w roli Kasztelana Ziemowita), który prezentuje i omawia monety z minionych epok, również te znalezione na terenie Podkarpacia, przeprowadzi warsztaty z użyciem prezentacji multimedialnej oraz rekwizytów obrazujących historię pieniądza od starożytności do współczesności. 

2.      „Zarządzanie budżetem domowym”, które mają ma na celu kształtowanie umiejętności racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi budżetu domowego oraz dostarczenie wiedzy na temat podziału obowiązków  w rodzinie i zależności pomiędzy funkcjonowaniem systemu rodzinnego, a jego możliwościami finansowymi. W trakcie szkolenia są wykorzystane metody warsztatowe np. omówienie zasad zarządzania finansami w budżecie domowym na przykładowych budżetach uczestników projektu ze wskazaniem ewentualnych zmian uwzględniających indywidualne potrzeby każdego  z nich.

3.      „Młody - przedsiębiorczy” z wykorzystaniem gry „Chłopska Szkoła Biznesu”. Warsztaty maja na celu rozwinąć myśl przedsiębiorczą, nauczą podstaw ekonomii i finansów, wyrobią nawyki i przygotują do dalszej nauki. Wiedza ta zostanie utrwalona podczas zajęć praktycznych z wykorzystaniem gry symulacyjnej. W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w role historycznych przedsiębiorców. Produkują, handlują z innymi graczami na jarmarkach i gromadzą towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowe do miast Europy.

ZNAK  NBP CMYK   logo ostrow bez tła

 

Szanowni Państwo,

Gmina Ostrów wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim realizuje w gimnazjach na terenie gminy projekt pn.: „INWESTUJEMY W NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ”

W ramach projektu prowadzone są warsztaty:

„Pieniądz wczoraj i dziś”, których celem jest zrozumienie przez uczestników mechanizmów ekonomicznych w kontekście historycznym, przedstawienie historii pieniądza i mechanizmów z nim związanych z zaakcentowaniem zjawisk ekonomicznych na przestrzeni wieków, jego rodzaje, funkcje, sposoby produkcji monet i banknotów. Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu:

jakie są rodzaje walut,

barter czyli pieniądz pierwotny,

monety czyli pieniądz kruszcowy,

pierwsze pieniądze papierowe,

pieniądz bezgotówkowy,

pieniądz elektroniczny,

poznają wartość jaką posiada pieniądz niezależnie od jego postaci fizycznej tylko nominału.

Dodatkowo w każdej grupie odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Osady Słowiańskiej (w roli Kasztelana Ziemowita), który prezentuje i omawia monety z minionych epok, również te znalezione na terenie Podkarpacia, przeprowadzi warsztaty z użyciem prezentacji multimedialnej oraz rekwizytów obrazujących historię pieniądza od starożytności do współczesności. 

„Zarządzanie budżetem domowym”, które mają ma na celu kształtowanie umiejętności racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi budżetu domowego oraz dostarczenie wiedzy na temat podziału obowiązków  w rodzinie i zależności pomiędzy funkcjonowaniem systemu rodzinnego, a jego możliwościami finansowymi. W trakcie szkolenia są wykorzystane metody warsztatowe np. omówienie zasad zarządzania finansami w budżecie domowym na przykładowych budżetach uczestników projektu ze wskazaniem ewentualnych zmian uwzględniających indywidualne potrzeby każdego  z nich.

„Młody - przedsiębiorczy” z wykorzystaniem gry „Chłopska Szkoła Biznesu”. Warsztaty maja na celu rozwinąć myśl przedsiębiorczą, nauczą podstaw ekonomii i finansów, wyrobią nawyki i przygotują do dalszej nauki. Wiedza ta zostanie utrwalona podczas zajęć praktycznych z wykorzystaniem gry symulacyjnej. W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w role historycznych przedsiębiorców. Produkują, handlują z innymi graczami na jarmarkach i gromadzą towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowe do miast Europy.

„Inwestujemy w naszą przyszłość”

W dniu 01.01.2016 r. Gmina Ostrów rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego pt. „Inwestujemy w naszą przyszłość”. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i trwać będzie do 30 czerwca 2016 r.

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat dziedzictwa ekonomicznego i historii pieniądza, kształtowanie odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych oraz promowanie postaw przedsiębiorczych wśród 193 osób - młodzieży gimnazjalnej w Gminie Ostrów.

Realizacja projektu odbywać się będzie w czterech Publicznych Gimnazjach: w Ostrowie, w Kamionce, w Ociece i w Woli Ocieckiej. W ramach projektu młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników: NBP, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, Osady Słowiańskiej, a także specjalistów w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości. Będzie to szansa na bliższe poznanie m.in. zasad funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego, zarządzania budżetem domowym, historii i wartości polskiego pieniądza oraz waluty EURO.

W projekcie zostaną wykorzystane innowacyjne narzędzia wspierające nauczanie - gra planszowa pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczestnicy podczas rozgrywek powalczą o atrakcyjne nagrody edukacyjne takie jak tablet, pendrive’y, książki tematyczne oraz repliki monet.

 

ZNAK  NBP CMYK   logo ostrow bez tła

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu