I Ostrowskie Spotkanie z Ekonomią Społeczną

29 listopada 2017 odbyło się pierwsze w naszej gminie spotkanie na którym dyskutowano o pomysłach i doświadczeniach w tworzeniu i prowadzeniu podmiotów ekonomicznych.Wśród zaproszonych gości na tym spotkaniu była m.in. Dagmara Preisner – zastępca burmistrza Strzyżowa, która opowiadała w jaki sposób ich miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi i czy im się to opłaca.

Rocznica nadania szkole w Skrzyszowie imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wdzięczni za dotychczasową pomoc i wsparcie naszego patrona, ale także z ogromną nadzieją pokładaną w jego osobie, co do przyszłości naszych uczniów i całej społeczności szkolnej uczciliśmy Ks. Jerzego uroczystą mszą św. i okolicznościową akademią.
Hasłem przewodnim uroczystości były słowa Ks. Mieczysława Malińskiego: Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.

VI Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie

7 października odbył się już po raz szósty Rowerowy Rajd Ludzi Pracy organizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrzyszowie Andrzeja Ziajora. Od godziny 9:30 zaczęli zjeżdżać się na plac szkolny rowerzyści, z naszej miejscowości, z sąsiednich wiosek, ale także m.in. z Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska, aby się zarejestrować i odebrać numer startowy. O godzinie 10:20 dyrektor Zespołu przywitał przybyłych i przypomniał ideę rajdu, który corocznie upamiętnia rocznicę nadania Szkole Podstawowej imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie

W sobotę, 14 października 2017 na stadionie w Ostrowie odbyło się misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie, które zostało przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Młodzieżowej Grupie Apostolskiej w Ostrowie. Na stadionie została przygotowana sceneria, która miała za zadanie przenieść licznie zgromadzoną widownię m.in. do Fatimy. Widzowie zgromadzeni podczas tego wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć m.in. wszystkie objawienia Matki Bożej (począwszy do majowego do październikowego) czy zamach na papieża Jana Pawła II.

Dzień Patrona Szkoły i otwarcie boiska sportowego

Końcem września uczniowie z gronem pedagogicznym z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ociece wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu odbyło się również oficjalne otwarcie boiska sportowego, które zostało zrealizowane przy wsparciu firmy Cargill. Dzieci i młodzież oprócz czasu wolnego od nauki miała również możliwość skorzystania w tym dniu z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

  • Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce
  • Powiat ropczycko-sędziszowski
  • Podkarpackie - przestrzeń otwarta
  • Urząd pracy w Ropczycach
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS Ropczyce
  • Lasovia - lokalna grupa działania
  • ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach
  • ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych
Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu