Końcem września uczniowie z gronem pedagogicznym z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ociece wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu odbyło się również oficjalne otwarcie boiska sportowego, które zostało zrealizowane przy wsparciu firmy Cargill. Dzieci i młodzież oprócz czasu wolnego od nauki miała również możliwość skorzystania w tym dniu z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

W czwartek, 28 września 2017 odbyła się uroczysta msza święta, którą celebrował ksiądz misjonarz Marek Pawełek. Następnie uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po programie słowno - muzycznym, który został zaprezentowany przez uczniów odbyło się podsumowanie projektu w którym tamtejsza szkoła wspólnie z firmą Cargill realizowała w przeciągu ostatnich miesięcy. Głównym celem projektu była budowa nowego boiska sportowego przy szkole wraz z dodatkową infrastrukturą.

Jak już informowaliśmy wszystko zaczęło się od tego, że jakiś czas temu dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ociece - Marta Szybała napisała prośbę o wsparcie z programu Cargill Cares budowy nowego boiska sportowego. Okazało się, że jest taka możliwość i wspólnie z pracownikami firmy, gdzie koordynatorem projektu był Patrycjusz Perlik rozpoczęto pracę nad całym projektem. Odbyło się kilka spotkań na których ustalony został dokładny zakres prac jak i ich harmonogram. W konsultacjach uczestniczył również m.in. p.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, radni gminni i rada sołecka. Jak się później okazało przygotowany projekt został zaakceptowany przez specjalną komisję konkursową i mógł liczyć na wsparcie finansowe z firmy Cargill.

Projekty realizowane w ramach Cargill Cares mają za zadanie m.in. zaangażować społeczeństwo w realizację danego projektu, dlatego lokalna społeczność musiała się wykazać aby dany projekt ostatecznie zrealizować i dlatego część do wykonania prac było w zakresie samych mieszkańców. W pracach przy budowie boiska uczestniczyli m.in. rodzice uczniów uczęszczających do tej szkoły, piłkarze z klubu Victoria Ocieka, pracownicy firmy Cargill czy inni chętni mieszkańcy. Inwestycję oprócz tego wsparły również lokalne firmy tj. Expert - Trans oraz Trans-Star. Dzięki wsparciu z firmy Cargill oraz funduszom Gminy Ostrów zostało wybudowane nowe boisko oraz kupione i zamontowane m.in. piłkochwyty, krzesełka jako małe trybuny piłkarskie a na całej powierzchni boiska została położona specjalna siatka, która uniemożliwi ewentualne zepsucie nowej murawy przez krety. Oprócz tego zostało również zmodernizowane boisko do piłki siatkowej oraz otaczającą infrastruktura.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ociece - Marta Szybała podczas uroczystości Dnia Patrona Szkoły podziękowała wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego projektu oraz wręczyła z tej okazji pamiątkowe statuetki. Na zakończenie wszyscy udali się na wspomniane boisko, które zostało poświęcone i oficjalnie otwarte.

Mateusz Surman

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu