W Kozodrzy poza XIX - wieczną, murowaną kapliczką zachował się stosunkowo młody, ale niezwykle romantyczny zespół młyna. Murowany, piętrowy młyn sąsiaduje z domem, zbudowanym na wzór pałacu, w popularnym w okresie międzywojennym stylu dworkowym, podkreślającym zasobność i wyrafinowany gust właścicieli. Sąsiedztwo rzeczki i stawu przydaje budowlom nastroju, tworząc wraz z rozległymi okolicznymi łąkami oazę ciszy i wygody.

Dom ludowy w Kozodrzy w Gminie Ostrów

Na granicy Kozodrzy i Borku, po prawej stronie drogi wznosi się wśród pól kamienna figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Postawiona około połowy XVIII w. należy stylistycznie do epoki późnego baroku. Wysoki, masywny cokół o wklęsłych narożach podtrzymuje niewielką, zwiewną rzeźbę ocienioną koronami drzew. Matka Boska, ukazana w silnym kontraście, okryta bogato sfałdowanym płaszczem trwa od wieków w ekstazie zapatrzona w otwarte dla Niej Niebo. Pośród mijających lat, pór roku, bogactwa przyrody, toczącego się wokół życia ona jedna, swoją obecnością wskazuje ostateczny cel ziemskiej wędrówki.

latisse online quick delivery

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu