W niedziele, 30 września 2018 odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowych samochodów pożarniczych dla jednostki OSP Skrzyszów i OSP Wola Ociecka. Łączny koszt obu pojazdów wraz z wyposażeniem to blisko 700 tys. zł.

Oficjalnego aktu przekazania pojazdów dokonali: senator RP Zdzisław Pupa, poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Babiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach st. bryg. mgr inż. Jacek Róg. W uroczystości uczestniczył również p.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg,  Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji I RD w KPP w Ropczycach kom. Arkadiusz Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Ostrowie Krzysztof Bajger, Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP w Ostrowie Iwona Kozłowska oraz Komendant Gminnych OSP Adam Gryboś.

Po przekazaniu samochodów odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, którą koncelebrował ks. Józef Rusnarczyk, a także ks. Mariusz Nosal, ks. Jan Gaworczyk oraz ks. Józef Pajor. Podczas tego nabożeństwa nowe samochody zostały również poświęcone.

Oba pojazdy zostały zakupione dzięki znacznemu wsparciu parlamentarzystów z naszego powiatu. Duża cześć bo aż ponad 350 tys. zł na ten cel zostało przekazane z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oprócz tego na ten zakup w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych" z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie pozyskano dwie promesy po 100 tys. każda. Brakującą resztę została przekazana z budżetu Gminy Ostrów.

Po przekazaniu pojazdów dla wszystkich zgromadzonych został zorganizowany pokaz strażaków z użyciem nowych samochodów i sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Był również przygotowany specjalny program dla dzieci podczas, którego dzieci mogły  się m.in. dowiedzieć, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też udzielają pomocy ofiarom wypadków…

Mateusz Surman

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu