W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r., w Bliźnie odbyły się pierwsze Gminne Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gminie Ostrów. Organizacją imprezy zajął się Zarząd Gminnego ZOSP w Ostrowie pod przewodnictwem Prezesa Grzegorza Ożóg.

W zmaganiach wzięło udział ponad 100 dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, które zostały zgłoszone przez prawie wszystkie jednostki OSP z naszej gminy. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i mieli okazję zmierzyć się w sześciu zadaniach: ratownictwo techniczne, ratownictwo medyczne, ewakuacja, zagrożenia związane z owadami błonkoskrzydłymi, ratownictwo wysokościowe oraz prawidłowe umundurowanie strażaka. Wszystkie te zaprezentowane epizody miały za zadanie m.in. wyuczyć prawidłowych zachowań,  przekazać odpowiednią wiedzę oraz zaznajomić się z zawodem strażaka.

Uczestników odwiedził dr Jacek Magdoń - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Radny Województwa Podkarpackiego, który zaprosił młodzież oraz ich rodziców na wycieczkę po Parku Historycznym Blizna, gdzie podzielił się z nimi swoją wiedzą na temat historii tego miejsca. Nie można nie wspomnieć o wkładzie Rafała Nędzy - Przewodniczącego Rady Gminy Ostrów oraz Jacka Roga - Zastępcy Wójta Gminy Ostrów, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Po zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zaproszenie do udziału w innych atrakcjach, takich jak dmuchańce czy zabawy z animatorami. Koło Gospodyń „Jagodzianki” z Blizny przygotowało dla wszystkich watę cukrową i popcorn, natomiast firma Froneri Polska poczęstowała wszystkich pysznymi lodami. Dodatkowo, CKiB Gminy Ostrów zadbało o kiełbaski i napoje dla uczestników.

Po dniu pełnym emocji i nauki, wszyscy zgromadzeni w Bliźnie przypomnieli sobie, jak ważna jest społeczność i wspólne działanie dla bezpieczeństwa i dobra wszystkich mieszkańców. Manewry były świetnym przykładem tego, że kiedy łączymy pasję z wiedzą i zaangażowaniem, możemy przekazywać ważne wartości młodszym.

 

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu