W miniony weekend w miejscowości Ocieka odbyły się dwudniowe obchody święta „Zimnioka i Prozioka”. Wydarzenie to przyciągnęło licznych mieszkańców gminy oraz sąsiednich miejscowości. W sobotę wieczorem goście mogli bawić się przy muzyce zespołu Marband, a także skosztować pieczonych ziemniaków i placków ziemniaczanych przygotowanych przez KGW w Ociece.

W niedzielę wszystkich mieszkańców i gości przywitał Rafał Nędza - Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie, który następnie zaprosił do zobaczenia i wysłuchania występu ZPiT „Wrzos”. Cały czas można było spróbować tradycyjnych proziaków z różnymi dodatkami oraz pysznej kapusty ziemniaczanej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ocieki. Nie obyło się też bez pieczonych ziemniaków, które piekł Bogusław Malikowski - Radny Rady Gminy z sołectwa Ocieka. Oprócz tego również KGW ze Zdżar, Woli Ocieckiej i Blizny miało swoje stoiska, gdzie można było spróbować m.in. swojskiego chleba ze smalcem lub serem oraz różnego rodzaju ciast i przekąsek.

Na zwiedzających czekało również stoisko Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka oraz wystawa historyczna przedstawiająca część znalezisk historycznych, które zostały odnalezione na terenie Ocieki oraz sąsiednich miejscowości. Wspomniana wystawa została przygotowana przez członków klubu historyczno – eksploracyjnego V2 Team, które działa przy CKiB Gminy Ostrów. Wystawę wsparło również Stowarzyszenie „Perkun” z Niwisk. Była także wystawa Marka Hals z Ocieki, który od kilku lat ma swój przydomowy skansen, gdzie kolekcjonuje różnego rodzaju rzeczy i urządzenia z dawnych czasów.

Dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchańców, malowania twarzy, skręcania balonów czy różnego rodzaju innych zabaw. Również specjalnie dla nich był darmowy popcorn i wata cukrowa. Na scenie pojawiła się też Kapela Kurasie z Lubziny oraz regionalny ZPiT "Wielopolanie" z kapelą „Wielopolka”, którzy grali i śpiewali ludowe przyśpiewki i tradycyjne piosenki.

Organizatorami wydarzenia byli: Grzegorz Ożóg - Wójt Gminy Ostrów, Rafał Nędza - Przewodniczący Rady Gminy Ostrów, Bogusław Malikowski - Radny Rady Gminy Ostrów, CKiB Gminy Ostrów. Dziękujemy wszystkim członkom kół gospodyń, które przez ten weekend miały bardzo dużo pracy ale dzięki nim udało się m.in. wydać tysiące pieczonych ziemniaków i setki pysznych prozioków. Dziękujemy za wsparcie: Młyn Ocieka - Tuszyma Skowroński oraz firmie MATEO Dębica.

 

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu