Informujemy, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy od Ministerstwa Cyfryzacji łącznie 68 laptopów przeznaczonych dla uczniów klas IV uczących się w szkołach na terenie naszej gminy w ramach ogólnopolskiego programu "Laptop Dla Ucznia".

Jesteśmy już po akcji podpisania umów aby móc jak najszybciej przekazać sprzęt na własność rodzicom uprawnionych uczniów. Jest to pierwsza taka inicjatywa, która w tak szerokim zakresie wspiera uczniów i ich rodziny. Co ważne, jest to zadanie realizowane corocznie, co oznacza, że kolejne roczniki uczniów rozpoczynających naukę w klasie IV będą również objęte programem wsparcia.

Zgodnie z zawartymi umowami, laptop staje się własnością rodzica i ma być wykorzystywany przez ucznia do końca edukacji w szkole podstawowej, czyli do zakończenia klasy VIII. W tym okresie rodzice nie mają prawa przekazywania ani odsprzedawania urządzenia. Warto podkreślić, że dostarczone laptopy są nowe, spełniają wszystkie obowiązujące normy i posiadają certyfikaty zgodności. Dodatkowo, każdy laptop objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu