W sobotę, 23 września 2023 r. w Skrzyszowie odbyło się już po raz 12-sty wydarzenie "Rajd Rowerowy Ludzi Pracy", zainicjowane przez dyrektora Szkoła Podstawowa im Bł Ks Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie. Na starcie mimo pochmurnej pogody stawiło się niemal 80 rowerowych entuzjastów, którzy pokonali trasę ze Skrzyszowa do Blizny, liczącą około 50 km.

Wśród uczestników znaleźli się Wójt Gminy Ostrów - Grzegorz Ożóg i radny Rady Gminy Ostrów - Kazimierz Kłak, a na mecie czekali również radni Andrzej Budzik i Grzegorz Guzek oraz zastępca Wójta Jacek Róg. Dodatkowo w Parku Historycznym Blizna uczestników oprowadził Jacek Magdoń - Radny Województwa Podkarpackiego. Przybliżył on historię tego miejsca oraz obdarował wszystkich swoją autorską książką „Blizna z dziejów wywiadu Armii Krajowej”.

Po wyścigu uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, w tym turnieju łuczniczego, strzeleckiego oraz darta, a także zabawy rzutu "gumiakiem" na odległość.

Organizację wydarzenia wsparli: Wójt Gminy Ostrów, CKiB Gminy Ostrów, GZUK Ostrów, Sołtys Sołectwa Skrzyszów, Koło Turystyki Rowerowej "Leliwa" z Przeworska, Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe (RTR), Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka w Sędziszowie Małopolskim, Sklep Rowerowy Ropczyce "RoweryNajtaniej.pl" z Ropczyc oraz Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige.

 

Powiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu