plakat psy cyziowka 2017


INFORMACJA  O  X JUBILEUSZOWEJ  MIĘDZYNARODOWEJ   WYSTAWIE   PSÓW   RASOWYCH   20-21  maja  2017 r.


Zarząd rzeszowskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce i Komitet Organizacyjny Wystawy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w X Jubileuszowej Międzynarodowej  Wystawie  Psów  Rasowych  / CACIB /  w dniach  20-21 maja 2017r., która  odbędzie się   w Ośrodku Szkoleniowo– Wypoczynkowym  FOLWARK – CYZIÓWKA,  Kamionka 286.
Wystawy towarzyszące to:

  • VIII Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich – 20 maja – godz 10.00
  • IV Krajowa Wystawa Grupy IX FCI / psy ozdobne i do towarzystwa/ - 20 maja – godz 17.00
  • IV Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich – 20 maja – godz 17.00

Konkurs:
Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców i Tropowców – 20 maja (uroczyste podsumowanie konkursu o godz. 16.00 )
Wystawa trofeów myśliwskich
Degustacja potraw z dzika

Na tegoroczne wystawy  zgłoszono ponad  1900  psów,  183  ras,  z  12  krajów,  1300  wystawców. Przyjadą psy z całej Polski a także z Czech, Ukrainy, Słowacji, Rosji, Finlandii, Szwecji, Niemiec,  Białorusi. Łącznie  ponad   100 wystawców  zagranicznych.
W  sobotę,  20 maja,  zaprezentują się psy z pięciu grup  FCI   /  II, III, IV, V, VII /.  
W niedzielę, 21 maja, zobaczymy psy z pozostałych grup FCI: I, VI, VIII, IX i X.
Najwięcej zgłoszono: owczarków niemieckich krótkowłosych i długowłosych, labradorów, golden retrieverów, gończych polskich,  buldogów francuskich, berneńskich psów pasterskich, cane corso Italiano, czarnych terierów rosyjskich, jack russel terierów, rottweilerów, american staffordshire terierów, whippetów, posokowców bawarskich,  mastiffów tybetańskich,  cavalier king charles spanieli,  shih-tzu, border collie.
Z rzadkich  ras zobaczymy: broholmera, barbeta, suomenlapinkoira, kooikerhondje, lagotto romagnolo, łajkę zachodniosyberyjską, thai Ridgeback Doga, porcelaine, puli. Z ras jeszcze nie uznanych przez FCI:   biewier yorkshire teriera, buldoga kontynentalnego i łajkę jakucką.
Nie zabraknie przedstawicieli naszych pięciu rodzimych ras polskich: polskiego owczarka podhalańskiego,  polskiego owczarka nizinnego,  charta polskiego,  ogara polskiego   i gończego polskiego.  Dla nich  puchary ufundował Wójt Gminy Ostrów Pan Grzegorz Ożóg.  Równie cenne  puchary dla  najpiękniejszych    psów   wystawy   ufundowali:   Marszałek   Województwa   Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl oraz Starosta i Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak i Pani Bernadeta Frysztak.
Wystawa zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego,  Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Wójta Gminy Ostrów.
Główny sponsor wystawy- firma HAPPY  DOG.
Patroni  medialni:  TVP  Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny i  Radio  Rzeszów.
Psy od godz. 10.00, w sobotę i w niedzielę, będą oceniane na 18 ringach eksterieru przez sędziów zaproszonych z całej Polski, a także z Włoch, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Rosji i Rumunii.
Na ringu pokazów, w sobotę i w niedzielę,  od godz.12.00 rozpoczną się ciekawe pokazy wyszkolenia psów:  pokaz obrony sportowej, aportowanie z wody Dummy, praca psów policyjnych.
Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami  STORAT zaprezentuje swoje psy  ratownicze.   
O godz. 14.00  rozpoczynać się będą  konkurencje  finałowe,  a wyboru  najpiękniejszego psa  
X Jubileuszowej  Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych – BEST IN SHOW – Rzeszów 2017-  w  niedzielę,   dokona   Pan Janusz Opara  – międzynarodowy sędzia kynologiczny.     
Zapewniamy  stoiska gastronomiczne oraz stoiska z karmami i akcesoriami dla piesków.
Na teren wystawy  będą wpuszczane tylko psy zgłoszone na wystawę i ujęte w katalogu, prosimy zatem odwiedzających naszą wystawę, aby swoje psy pozostawili w domu.

Wstęp wolny!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

 

Uwaga!

Droga dojazdowa do Folwarku "CYZIÓWKA" z Kamionki będzie miała na okres tej wystawy zmienioną organizację ruchu! Będzie to droga jednokierunkowa!

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w KamioncePowiat ropczycko-sędziszowskiPodkarpackie - przestrzeń otwartaUrząd pracy w Ropczycach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - KRUS RopczyceLasovia - lokalna grupa działania ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ropczycach ePUAP system e-administracji do realizowania usług publicznych

Copyright © Urząd Gminy Ostrów
Realizacja StudioPixel.eu